Haberler

Sanat dostu 42 Maslak

Bay inşaat tarafından Maslak’ta inşa edilen 42 Maslak, 250 bin m2 alanda, rezidans, ofis, otel ve 170 bin m2 kiralanabilir alanlı alışveriş ve yaşam merkezinden oluşuyor. Proje, sanat küratörü bir proje olması ile de fark yaratıyor. 42 Maslak’ta ofisler teslim edilirken, rezidansların eylül ayında teslim edilmesi planlanıyor.

42 maslak

Projede, 42 katlı iki kulenin kaba inşaatı ve rezidans kulesinin cephe ve ince işlerinin yüzde 50’si tamamlandı. 42 Maslak’ta, tamamı 4 metre tavan yüksekliği olan 442 adet rezidans daire ve 8 metre tavan yüksekliği olan teraslı ve havuzlu 16 adet penthouse bulunuyor.

Yatay ofislerde yaşam Ekim 2013’te başlarken, bina çevreci performansıyla Leed Platinum (yeşil bina) sertifikası aldı. Projede 300 m2’den 10 bin m2’ye kadar farklı seçenekte yatay ofis ile multi office adıyla 76 ile 188 m2 arasında değişen 91 adet home-office bulunuyor.42 Maslak projesinin bir özelliği de sunulan finansman modelleriyle ofis yatırımının geri dönüşünün 8-10 yıl gibi avantajlı bir süreye düşürülmesi oluyor. Projede konutlar 4 bin 750-7 bin dolar/m2, ofis alanları da 4 bin 500-6 bin 500 dolar/m2 bandında satılıyor. Kişiye özel mimari hizmet ile projelendirilen penthouse’larda ise m2 birim fiyatları 10 bin dolardan başlıyor.

İstanbul’un hızla değiştiğini ve 10 yıl sonra karşımıza başka bir İstanbul çıkacağını ifade eden Bay inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Ozmandıracı, bu değişimde olumlu anlamda en büyük payın Maslak’a düşeceğini söylüyor. Ozmandıracı, “Büyükdere Caddesi üzerindeki Levent bölgesi, geçmiş dönemde yatırımcısına çok kazandırdı. Ancak artık yatırım değeri tavanına ulaşmak üzere. Oysa Maslak gerçek değerine yeni kavuşmaya başlıyor. Maslak bölgesine uluslararası firmaların ilgisi her geçen gün artıyor. Büyükdere hattı, uluslararası yatırımcıların en çok ilgilendiği ve mutlaka olmak istedikleri bir bölge” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu