Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Haberler / Okul öncesi program

Okul öncesi programOkul öncesi eğitim

Boeing ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 30 haftalık yoğun bir okul öncesi programının ardından Diyarbakır-Alipaşa’daki 90 çocuğa ve ailelerine sertifikalarını dağıttı. Sosyo  ekonomik olarak dezavantajlı durumdaki çocukların gelişimini desteklemek ve ilkokula daha iyi hazırlamak amacıyla oluşturulan program, çocukların bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin ve dil becerilerinin desteklenmesini hedefliyor.

AÇEV
Boeing tarafından 2009’dan bu yana desteklenen okul öncesi program, AÇEV tarafından kurulan Alipaşa Aile ve Çocuk Eğitim Merkezi’nde yürütülüyor ve 4-6 yaş arası çocukların gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Merkez, hem çocuklara hem de ailelerine eğitim kaynakları sunuyor. Merkezde yürütülen Anne Destek Programı kapsamında anneler haftada bir gün, beslenme, koruyucu sağlık bakımı, anne-çocuk sağlığı ve okula hazırlığın desteklenmesi gibi konularda düzenlenen eğitimlere katılıyor.

Mutlaka Okuyun:  Dünya Aşçılık Yarışması
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

BES şirketinle iletişimde ol, haklarını koru

Otomatik Katılım’ın işleyişinde aktif katılım şart. İş değişikliğinde sistemde kalmak için bireysel başvuru yapılmalı. Devlet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir