Haberler

OKAN ÜNİVERSİTESİ YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ

43 yıllık iş adamı Bekir Okan tarafından 1999 yılında kurulan Okan Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez başlattığı girişimcilik dersi, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça ikinci yabancı dil eğitimi, Kariyer ve Yaşam Programı kapsamındaki Happy Life Programı, geniş kapsamdaki uluslararası işbirlikleri ve Tuzla’daki doğayla iç içe modern kampüsüyle yeniliklerin öncüsü olmayı hedefliyor.

OKAN ÜNİVERSİTESİ

15 fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde 215 akademik programı bulunan üniversite, bugüne kadar 10 bine yakın mezun verdi. Gastrono-miden pilotaja, tıptan enerji sistemleri mühendisliğine kadar küresel ölçekte yoğun olarak ihtiyaç duyulan alanlara yönelik programlarıyla fark yaratmayı amaçlayan üniversite; bin kişilik güçlü, donanımlı, deneyimli akademik ve idari kadrosuyla dikkat çekiyor.

15. yılını bu yıl farklı etkinliklerle kutlayan Okan Üniversitesi, 2014 – 2015 Akademik Yılı’nda öğrenci almaya başlayacak olan Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile de geleceğin üst düzey donanımlı hekimlerini yetiştirecek. Tuzla Kampüsü’nde inşaatı tamamlanan binada yer alan Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri, hem Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden oluşan güçlü kadroları hem de en son teknolojiyi içeren tıbbi donanıma sahip laboratuvar, derslik ve amfileriyle sağlık eğitimine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.ilk üç yıldaki eğitimlerini Türkiye’nin en yeni Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri binasında tamamlayacak olan öğrenciler, Okan Üniversitesi’ndeki diğer fakültelerden istedikleri seçmeli dersleri de alarak kariyer hayatlarına tam donanımlı şekilde hazırlanacak. İngilizce eğitim verilecek olan Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (Okan Tıp); eli hastaya değen, içi insan sevgisiyle dolu, etik değerleri önemseyip topluma yön veren hekimler yetiştirilmesi hedefleniyor.

Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ise 2014-2015 eğitim-öğre-tim yılında ilk öğrencileriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor. Fakültenin akademik kadrosu; her biri kendi alanında yetkin, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi akademisyenlerden oluşuyor. Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk iki yılındaki teorik ve pratik klinik öncesi eğitimler, üniversitenin Tuzla Kampüsü’ndeki yeni binasında gerçekleştirilecek. 3. sınıftan itibaren teorik dersler ve hasta başı klinik eğitimi ise Mecidiyeköy Kampüsü’nde açılan eğitim ve uygulama hastanesinde sürdürülecek. Hastane, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk öğrencileri henüz ders başı yapmadan hizmete girerek bu anlamda bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu