Cuma , Mayıs 25 2018
Anasayfa / Haberler / Moda ve tekstil Tasarım Yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı

Moda ve tekstil Tasarım Yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldıBu yıl 20’nci yılını kutlayan Merter Sanayici ve işadamları Derneği (MESİAD) tarafından düzenlenen “Merter 2014 – Merter Moda” etkinliği kapsamında genç ve yaratıcı tasarımcıları desteklemek ve sektöre kazandırmak için yapılan “Moda ve tekstil Tasarım Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri MESİAD merkezinde düzenlenen töreni ile verildi. Yarışmada birinciliği eğitim için modanın kalbi sayılan Paris’te staj ve eğitimi de kazanan Yeditepe Ûniversitesi’nden Günsu Ozan aldı.

Moda ve tekstil Tasarım Yarışması
İkinciliği Okan Üniversitesi’nden Nora Yeksek alırken üçüncülük de İzmir Ekonomi Üniversitesinden Tülin Gülhan’ın oldu, geleceğine katkı sağlayacak gençleri bir araya getiren yarışmaya ilgi çok yoğundu. II. Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere sektördeki önemli firmalarda staj ve iş imkânı da sağlanıyor. Geçen yıl 12 üniversiteden 50‘yi aşkın öğrencinin katıldığı Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması’na bu yıl 25 üniversiteden 100’ü aşkın öğrencinin 150 tasarım ile yarışmaya katıldı. Yarışmada birinci olan genç tasarımcıya 5 bin TL, İkinciye 3 bin TL, üçüncüye ise 2 bin TL ödül verildi. MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gecü, “Merter, yetenekli tasarımcılar ile Türkiye’nin moda ve tasarım merkezi durumuna gelmiştir. “II. Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması” ile gençlerin sektöre dinamizm getireceğine inanıyoruz. Ayrıca genç öğrenci tasarımcılarımızın koleksiyonlarını dünyaya da tanıtma fırsatı vereceğiz’’ dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kiralardaki kesintisiz yükseliş trendi tersine döndü

Kentsel dönüşümle birlikte pazardaki konut arzı artınca kiralar düşmeye başladı. İstanbul’da düşüşler bazı semtlerde yüzde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir