Haberler

Microsift Türkiye Her Zaman Kobilerin Yanında

Günümüzün zorlu rekabet koşulları, kurumları tüketicilerin bitmek tükenmek bilmeyen talepler karşısında daha hızlı, daha verimli olmaya zorluyor. Bu da tüketicilerin ekonomi, çeşit ve bolluk talepleri karşısında sunduğu ürün ve hizmetlerle “tercih edilen” taraf olmak isteyen büyük veya küçük tüm kurumlan çevikliğin ve verimliliğin sınırlannı zorlamaya itiyor. Bu durum, ülkemizdeki işletmelerin çok büyük bir bölümünü oluşturan KOBİ’ler için de geçerli.

microsoft turkiye

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2011 küçük ve orta büyüklükteki girişim istatistikleri verilerine göre ülkemizde KOBİ’ler toplam girişim sayısının yüzde 99’unu, istihdamın yüzde 78’ini oluşturuyor. Diğer yandan küreselleşmeye doğru giden yeni dünya düzeninde, çoğu KOBİ’nin yönetmesi gereken operasyonel süreçlerin ve müşteri-tedarikçi ilişkilerinin giderek karmaşık bir hal aldığı da bir gerçek.


Bugün büyük ya da küçük hiçbir şirkette işlerin kesintiye uğrama lüksü yok. Bu nedenle günümüzün zorlu rekabet koşullannda ayakta kalabilmek için KOBİ’lerin teknolojinin olanaklanndan faydalanması bir zorunluluğa dönüştü.

Çoğu KOBİ, bu noktada önemli bir yol ayranıyla karşı karşıya kalıyor: İşi büyütmek için ana iş koluna yatıran yapmaya devam mı etmeli, yoksa teknolojiye mi yatının yapılmalı?Bu sorunun cevabı, Microsoft’un sunduğu bulut bilişim hizmetlerinde yatıyor. Bulut bilişim, KOBİ’lere günümüzün hızla değişen iş dünyasında rekabetçi olmalarına yardımcı olacak önemli avantajları en ideal koşullarda sunuyor. Kurum içi bilgi teknolojileri altyapısına gerek duymayan, yönetim ve bakım gerektirmeyen bulut bilişim hizmetlerine yatırım yapan KOBİ’ler, bilgi merkezli üretim ve yönetime geçerek performans, verimlilik ve karlılıkta artış sağlıyor. Türkiye’de bilgi teknolojilerine dayalı pazar hacminin 2023 vizyonunda 150 milyar dolar olarak öngörülmesi, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yolunda koyduğu hedefin en büyük göstergesi. Ülke ekonomimizin itici gücü KOBİ’lerimizin, Türkiye’nin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girebilmesi için bilişime odaklanmaları gerektiğine inanıyoruz.

Microsoft Türkiye olarak, Türkiye ekonomisinin teknolojinin gücünü arkasına alan KOBİ’lerin büyümesine ve dünya pazarında daha güçlü rekabet etmesine yardımcı olacak çözümler sunmaya devam edeceğiz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu