Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Küçük Sermaye İle İş Kurmak

Küçük Sermaye İle İş Kurmakİş Kurmak İsteyen Genç Emekliler İçin 10 İş Fırsatı

Hepsi kolay, hepsi kazançlı! 50 yaşma varmadan emekli olan ama içinde hâlâ çalışma azmi ve yaratıcılık bulunan her genç emekli girişimcinin yapabileceği işler. Küçük bir sermaye ile bu işleri kurabilir, emekliliğinizde de zevk alacağınız bir işi yaparak para kazanmaya devam edebilirsiniz…

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek’in, iki yıl kadar önce “48 ila 49 yaşında emekli olunmaz” sözleriyle tetiklenen emeklilik yaşı tartışması günümüzde de devam ediyor. Hatırlayanlar bilecektir; yine o tarihlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakanlar Kurulu’nda “Bu ülkede hâlâ 49 yaşında emekli olanlar var, eğer 60 yaş emekliliği olsaydı, rakamlar farklı olurdu” demiş, yeni bir sosyal güvenlik reformuna ihtiyaç olduğu mesajım vermişti.

kucuk sermaye ile is kurmak

Bu reform kademeli olarak başlatıldı. Bugün alman tüm önlemlere rağmen bu geçiş dönemi nedeniyle erken yaşta emeklilik devam ediyor. Bugünkü sistemde yaş şartı kadınlarda 58, erkeklerde 60.
Emeklilik yaşı 2035’ten sonra prim gün sayısını dolduracaklar için kademeli olarak artacak, 2048’den itibaren 65 yaş sınırı itibariyle eşitlenecek. Yani kademeli geçiş nedeniyle daha onlarca yıl ülkemiz genç emekliler ülkesi olmaya devam edecek.

Peki, genç yaşta emekli olan, verimlilik çağının zirvesindeki erkek ve kadın emekliler, sınırlı maaşlarıyla geçinebilecekler mi? Dahası deneyimlerini rafa mı kaldıracaklar?

Vergi mevzuatına uyulması kaydıyla onların ikinci bir hayata başlayıp kendi özel işlerini kurmaları bugünkü geçim koşullarında şart gibi görünüyor.

Hatırlayacaksınız, geçmiş sayılarımızda genç emeklilerin yapabileceği işler konusunda bazı örnekler vermiştik. ‘Küçük işler’ (small business) konusunda gelişen teknolojilere paralel dünya ölçeğinde çok hızlı bir değişim var.

Bu kez biraz daha detaya girip daha önce yaptığımız kolay nitelikli önerilerimizin sayısını çoğaltıyoruz. Amacımız, iş kuracak genç emekliler için az sermayeyle yapabilecekleri işleri dünyadaki son trendlere göre yeniden yorumlamak.

Mutlaka Okuyun:  Gözleri yakmayan temizlik jeli

Rakamsal verilere ve konuların teknik ayrıntılarına girmeden girişimci adaylarını hızlı düşünmeye, hatta buluşsal fikirlere alıştırmaya çalışacağız.

Girişimcilik faaliyetlerinde kadın emeklilerin girişim dünyasına katılımını çok önemsiyoruz. Cinsiyet ayrımı yapmadan herkese uyan işleri kısa başlıklar halinde aşağıda göreceksiniz. Bunlar basit ama kazançlı işler. Riski az, getirisi fazla…

Öneriler bizden, önerdiğimiz kolay işlerin detaylarını araştırmak sizden…

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir yorum

  1. TÜRKİYE’DE İLK OLAN KAR MAKİNASI DAKİKADA 20 KG KAR ÜRETMEKTEDİR. ÜRETİLEN KAR BUZLAŞ, BİCİ BİCİ, KAR HELVASI (KARSAMBAÇ), SIKMA MEYVE SULARINDA VE SOĞUK İÇECEKLERDE KULLANILMAKTADIR. –
    YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN MUTHİŞ KAZANÇ KAPISI AÇMAKTADIR. AZ MALİYETLE ÇOK PARA KAZANIN SEZONLUK KAZANCI GETİRİSİ 30 BİN DİR SADECE MAKİNAYI ALARAK KENDİ İŞİNİZ KURUN ÜCRESİZ YANINDA HAZIR SITAND ŞEYKIR SULAHİSİ KURUN BAŞLAYIN ZAMAN KAYBI YOK HERŞEY HAZIR.. İSTER PAZAR YERLERİNDE İSTERSENİZ KENDİ DÜKANINIZIN ÖNÜNDE KURUN RAKİBİNİZ YOK İLK YAPAN KAZANIR
    İLETİŞİM İÇİN ZEKERİYA KARTAL CEP: 0537 561 71 53 https://www.youtube.com/watch?v=UZQx0XZ8u0M

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir