Pazartesi , Ocak 21 2019
Anasayfa / Haberler / İSO 500 neden 1 ay erken açıklandı?

İSO 500 neden 1 ay erken açıklandı?İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılında “100 Büyük Sanayi Kuruluşu” olarak başlattığı ve her yıl genişleyerek “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kumluşu (İS0500)” haline gelen kıymetli çalışmasında, bu yılı geçmiş yıllardan ayıran ufak bir aynntı vardı. Ekonomi basınının her yıl 24 Temmuzda açıklanmasını beklediği İS0500 araştırması ilk kez bu yıl 24 Haziran’da, yani her zamankinden bir ay önce açıklandı.

iso-500
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

İSO 500’ün ilk kez bir ay erken açıklanmasının perde arkasında ise, geçen mayıs ayında başkanlık koltuğuna oturan Erdal Bahçıvan’ın artık İSO 500’ü daha profesyonel bir ekip ile birlikte hazırlamak istemesi var. Uzun yıllar İSOda ekonomik araştırmalar biriminin başında olan Erdoğan Özötün’ün yılbaşında emekli olmasının ardından İSO yönetimi, en güvendikleri araştırmanın en az Özötün dönemindeki kadar şeffaf ve tutarlı olması için çare aramaya başlamış.

Araştırmalar sonucunda İSO 500’ün hazırlanmasında denetim ve danışmanlık devi Emst And Young (EY) ile işbirliğine gidilmesine karar verilmiş. EY ise Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşuna ait 2013 yılı verilerinin derlenmesi işini her zamankinden bir ay önce tamamlamayı başarmış. İSO yönetimi, bundan sonraki yıllarda da artık İSO 500’ü 24 Temmuzda değil 24 Haziran’da açıklayacak.

  Yenilenebilir enerjideki 3 fırsat
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Finans şirketleri dijitalizasyon sayesinde kağıt tüketimini azalttı

KAĞIT tüketiminin en yoğun olduğu sektörlerden biri kuşkusuz finans. Bankalar, sigorta şirketleri, leasing, faktoring, hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir