Salı , Eylül 18 2018
Anasayfa / Haberler / Diş İçine Yerleştirilmiş Sensörlerle Diş Tedavisi

Diş İçine Yerleştirilmiş Sensörlerle Diş TedavisiDişlere eklenen sensörler, diş doktorlarına, hastalarının temizlik anlayışı hakkında daha fazla bilgi sunuyor.

Taiwan’daki araştırmacılar, yeme, içme, sigara içme ve diş temizliği gibi oral aktiviteleri takip eden dişlere eklenmiş sensörler için bir prototip geliştirdi.

Beam Tootbrush
Diş sağlığı hakında endişe duyan müşteriler, diş temizleme düzenini yöneten Beam Tootbrush sayesinde kendi işlerini kendileri görebiliyorlar. Fakat şimdi ise Taiwan’daki araştırmacılar, yeme, içme, sigara içme ve diş temizliği gibi oral aktiviteleri takip eden dişlere eklenmiş sensörler için bir prototip geliştirdi.
UbiComp Labarotuvar ekibi tarafından üretilen sistem, diş içine yerleştirilmiş ivme ölçerli küçük bir çip ve Bluetooth bağlantısından oluşuyor. Sensör, hangi hareketlerin gerçekleştirildiğini tespit etmek için ağız hareketlerini izliyor. Fakat bu sistem, hastaların ne sıklıkla dişlerini temizlediğini ve ne tür yiyecekler yediğini tespit edebilirdi. Araştırmacılara göre, prototip, hareket tespitinde %94’lük doğruluk payına sahip.

Bu sistem, diş doktorlarının hastalarının davranışlarını analiz ederek daha etkili bir tedavi yöntemi ugulamalarını sağlayabilir.

Website: www.mll.csie.ntu.edu.tw
kaynak: www.isfikirleri-girisimcilik.com

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Spor bursu ile ABD’de okuma şansı

İyi bir sporcuysanız, bu becerinizi ABD’de burslu okumak için kullanabilirsiniz. Bunun için şu üç şartı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir