Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Haberler / Dijital Güvenlik Endişesiyle Daktilo Yeniden Canlanıyor

Dijital Güvenlik Endişesiyle Daktilo Yeniden CanlanıyorHatırlarsanız Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) eski çalışanı Edvvard Snovvden’in ortaya koyduğu bilgiler, kurgulanan PRISM adlı sistem üzerinden dünya çapında gerçekleştirilen bir dijital dinleme ve istihbarat ağını ortaya koymuştu. Bu durum, Almanya ve Rusya gibi dünyanın önde gelen ülkelerinin istihbarat ve güvenlik ajanslarının ilginç bir çözüme yönelmesine neden oldu: Hassas belgeleri üretmek ve saklamak için bilgisayar yerine daktilo kullanmak.

daktilo
Rusya’nın geçtiğimiz yıl Temmuz ayında istihbarat servisi için 20 adet elektrikli daktilo siparişi vermesinin ardından, konu Almanya parlamentosundan Pat-rick Sensburg’un verdiği teklifle yeniden gündeme geldi. Sensburg’un teklifi kabul edilirse bu kez elektronik de değil, bildiğiniz mekanik daktiloların kullanımı gündeme gelecek. En azından bu yolla ürettiğiniz bilginin elden ele dolaşırken bir yerlere e-posta yoluyla sızıver-mesi veya birilerinin aradaki trafiği takip etmesi biraz daha zor. Detaylar bit.ly/nsatype adresinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

BES nasıl işliyor?

Dış dünyadan katılımcılar tarafından sisteme aktarılan katkı payları, fonlarla bir taraftan büyümeye ve sistemi büyütmeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.