Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Haberler / Cep Telefonunu Satarken Silmek Yetmiyor

Cep Telefonunu Satarken Silmek Yetmiyorcep telefonu satarkenEskiden güvenlik şirketlerinin piyasadan ikinci el bilgisayar veya sabit disk satın alıp bunlardan kurtardıkları verilere dair hazırladıkları raporlara sıkça denk gelirdik. Siz özel bilgilerinizi bilgisayarınızdan sildiğinizi sanıyorsunuz, ama bu işi düzgün yapmazsanız başkaları bunlara kolayca ulaşabilir demeye getiriyorlardı.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Geçtiğimiz ay Avast adlı güvenlik şirketi aynı şeyi akıllı telefonlarda denedi. Piyasadan 20 tane kullanılmış telefon aldılar ve veri kurtarma prosedürlerini uygulayarak içinden neler çıktığına baktılar. Sonuçlar ürpertici. Sadece 20 telefondan çıkanlar 40 bin fotoğraf, 1000 Google arama geçmişi, 750 e-posta ve kısa mesaj, önceki sahiplere dair bilgiler ve hatta bir adet onaylanmış kredi bilgisi.

Çalışma, fabrika ayarlarına döndürerek içindeki her şeyi sildiğinizi sandığınız telefonlardaki bilginin aslında o kadar güvende olmadığını göstermesi açısından hayli çarpıcı. Peki ne yapacaksınız? Şimdilik en iyi çözüm, telefondaki bilgileri geri getirilemez şekilde silmek için özel olarak hazırlanmış uygulamaları kullanmaktan geçiyor. Detayları bit.ly/avastsurvey adresinde okuyabilirsiniz.

  Sıcaktan korunmanın 20 yolu
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye döküm sanayi Avrupa’da ikinci sırada

ÜRETİM hacmi her yıl daha da artan Türkiye döküm sanayi, 2018 Aralık ayında açıklanan 52’nci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir