Anasayfa / Haberler / Bilkent’ten Almanlar ile işbirliği anlaşması

Bilkent’ten Almanlar ile işbirliği anlaşmasıAlman Fraunhofer HS ile BilkentAlman Fraunhofer HS ile Bilkent Üniversitesi arasında iletişim teknolojileri, görüntü işleme ve medikal mühendisliği alanlarında geniş ve güncel araştırma konularında ortak çalışma kararını içeren bir anlaşma imzalandı.

Anlaşma, Bilkent lisansüstü öğrencileri, profesörleri, Fraunhofer IIS bilim insanları ve enstitüyle ilişkili üniversitelerden Alman üniversite öğrencilerinin değişimini öngörüyor.
Prof. Heuberger, imza töreninde şunları söyledi: “Son yıllarda Bilkent Üniversitesi’nden staj veya tez çalışması amacıyla Fraunhofer HS’e gelen öğrencilerin çalışmalarından oldukça memnunuz. Yakın zamanda medikal uygulamalarda bilgisayar destekli mikroskobi konusunda ilk ortak araştırma projemize başlıyoruz. Bu işbirliği anlaşması son derece saygın olan Bilkent Üniversitesi ile var olan ilişkilerimizi derinleştirmek ve genişletmek adına önemli bir yeni adımdır.”

imza töreninin ardından iki gün süren bir sempozyum düzenlendi. Sempozyumda araştırma projelerinin paylaşımı ve proje önerilerinin geliştirilmesi sağlandı. Sempozyumun birinci günü proje sunumlarına ayrıldı, ikinci gün ise bilim insanları ortak proje fikirleri üzerinde tartışarak yeni proje fikirleri geliştirdiler ve proje grupları oluşturdular.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkiler

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkiler Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu’nda atılan adımlarla daha da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir