Pazarlama Reklam

Ziraat’te reklamlar da değişti!

SON günlerde ekranlara Ziraat Bankası’nın reklam filmlerinin damgasını vurduğunu söylemek mümkün. Yeni reklamlar, bankanın değişim ve dönüşüm programını başarıyla ortaya koyuyor. ‘Dev Projeler’ ve ‘Likapa’ başta olmak üzere tüm reklam filmleri, bugüne kadar izlediğimiz Ziraat reklamlarından oldukça farklı. Bu fark da dikkat çekmiş olacak ki, her iki reklam da sosyal medyada çok konuşulduğu gibi, video paylaşım platformlarında da 2.5 milyonun üzerinde izlenme sayısına erişti.

ziraat-bankası-likapa

Bu kampanyalardan Dev Projeler’de, yeni havalimanı, Geb-ze-lzmir Otoyolu, üçüncü köprü gibi önemli projelerin finansmanında rol alan Ziraat Bankası’nın, proje finansmanı yolu ile ülkeye sağladığı katkı anlatılıyor. Likapa reklam filminde ise, bankanın tarım kesimine sunduğu imkanların çeşitliliği Karadeniz insanının sıcaklığıyla ve eğlenceli hikayesiyle anlatılıyor. Li-kapa’nm Youtube’un ‘2015’in En İyi 10 Reklam Filmi’ listesine girdiğini de ekleyelim.


Halen televizyonlarda gösterilen ‘Mobil Bankacılık’ ve ‘Lades’ filmleri ile de bireysel ve girişimci segmentlerde bankada yaşanan değişimlere vurgu yapılarak başarılı dönüşüm izleyiciyle paylaşılıyor.

Bankanın bu başarılı reklam filmlerinin perde arkasında ise Ziraat Bankası kurumsal iletişim ekibinin imzası var. Konuyla ilgili açıklama yapan Ziraat Finans Grubu Kurumsal İletişim Başkanı Ali Kırbaş, “Bankamızın son yıllarda yaşadığı değişim ve dönüşümü, reklamlarımız ile en doğru şekilde yansıtmayı hedefledik” diyerek baştaki tezimizi doğruluyor.

“Bunu yaparken de sadece markamızın değil, ülke olarak bizi biz yapan değerlerin de reklamlarımızda yer almasını son derece önemsedik. Reklamlarımızın fikir aşamasından yayın aşamasına kadar kurumsal iletişim olarak bizlerin çok ciddi emeği var” diyen Kırbaş, ekibin en ince ayrıntısına kadar üzerinde çalıştığı reklamların beğeniliyor olmasından duyduğu mutluluğu da paylaşıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu