Pazarlama Reklam

Verifone Türkiye, 2015’te pazarlama iletişimi konusunda daha aktif olacak

2 milyar dolar ciroya sahip Verifone’un dünyadaki dört başkanlık ofisinden biri olan Verifone Türkiye, 2015’te pazarlama iletişimi konusunda daha aktif olacak. İSTAKSI ve yazarkasa POS konusunda iletişim yapacak olan şirket, özellikle basın ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı planlıyor.

İstanbul Biiyükşehir Belediyesi iştiraki olan ISPARK, İstanbul’daki tüm taksilerin çağrı merkezi ile entegrasyon projesini uygulamaya geçirmek için start verdi. İstanbul’daki 18 bin taksinin tüm teknolojik donanımı, altyapı değişikliği ve hizmetleri için yapılan ihaleyi Verifone kazandı. Verifone, dünyada 92 şehirde kullanıfan taksi sistemini İstanbul’da İSTAKSİ çatısı altında hayata geçirecek.

Ödeme sistemleri konusunda da önemli oyunculardan biri olan Verifone için bu yılın bir başka önemi ise 2016 yılına kadar tüm EFT-POS cihazlarının yazarkasa POS’a geçişinin tamamlanacak olması.

Şirket, bu iki önemli gelişme ışığında, pazarlama iletişimi faaliyetlerine ağırlık vermeye başladı. Geçen yıl tüm bu faaliyetleri yürütmek için Verifone Kıdemli Pazarlama Müdürlüğü görevine Hande Özay Yağcı getirildi. Üstelik Yağcı’nın sorumluluğunda sadece Türkiye yok. Yağcı, aynı zamanda, Türkiye’den yönetilen 67 ülkeden de sorumlu.

Verifone Türkiye

Hande Özay Yağcı ile geçen hafta bir araya gelerek 2015 yılında izleyecekleri pazarlama ve iletişim stratejisi üzerine konuştuk. Yağcı, geçen yıl Verifone Türkiye olarak pazarlama iletişimi bütçesini yüzde 200 artırdıklarını, bu yıl ise yüzde 50’lik artış öngördüklerini söylüyor. Geçen yıl şirket olarak gündemlerinde yazar kasa değişiminin olduğunu anlatan Yağcı, önlerinde daha zor bir sürecin olduğunu belirtiyor. 2,1 milyon POS’un 20l6’ya kadar değişeceğinden bahseden Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Şirketlerin sadece POS değil, ödeme sistemleri altyapısına da ihtiyacı var. Biz de ürünlerimizi buna göre şekillendirdik. Herkesin ihtiyacına göre teklifler oluşturduk. İşletmelere çapraz bir altyapı kullanma imkanı veriyoruz. Örneğin aldıkları POS’lar sayesinde kontör yükleme veya fatura ödeme noktası olabiliyorlar.”

Bu yıl hem yazar kasa POS hem de İSTAKSİ projesi nedeniyle kitle iletişimi yapmaya başlayacaklannı söyleyen Hande Özay Yağcı, gazete ve dergi ilanlannı artırma planlarından bahsediyor. Şirket, özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı planlanıyor. Markayı dijital alanda yönetmek için Tribal DDB ile anlaşma yapıldı.

İSTAKSİ projesi dahilinde 18 bin taksinin dönüştürüleceğine vurgu yapan Yağcı, bu projenin pazarlamasını İSPARK ile beraber yapacaklanm da anlatıyor. Şu anda bir demo araç var. Gelecek ay sisteme 100 araç daha dahil olacak. Yazın ise sisteme diğer taksiler de dahil edilmeye başlanacak ve dönüşüm iki yıl sonunda tamamlanacak. Hande Özay Yağcı, bu proje için hem yolcu hem de taksiciyi hedef alan bilgilendirme ile iletişime başlanacağını dile getiriyor. Yağcı, sistemin tarafların yaşamını nasıl kolaylaştıracağını anlatan bir iletişimle işe başlayacaklarını sözlerine ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu