İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Tematik termometre üretimi

Cıvalı olmayan basit termometrelerin yapıldığı yer genellikle Çin. Fiyatları çok ucuz ve ‘dökme’ diyebileceğimiz şekilde satılıyor. Önemli olan bu termometreleri bulunacakları mekâna uygun hale getirecek bir sanatsal zemin üstünde sunmak. Buna ‘tematik termometre’ adı da veriliyor. Otomobiller, çocuk odaları, ofisler, açık alanlar gibi onlarca yerde sergileme olanağı var.

termometre

Her mekâna, her yere uygun el işi boyanmış olarak ya da matbaa baskılı özel hazırlanmış sert zeminler üzerine yapıştırılarak satılıyor. Bu zeminler sevimli ve anlam taşıyan görüntüler içeriyor. Yüzeyi yarı değerli taşlarla zenginleştirmek, gün ışığına göre renk değiştiren boyalarla kaplamak mümkün.

Tematik termometreler aynı zamanda önemli birer reklam materyali. Reklamı yapılacak ürün görüntülerinin olduğu zemin üzerine yapıştırılıyor ve hedef kitleye dağıtılıyor. Uygulamanın daha karmaşık şekilleri de var. Bunlar termometre yanında nemölçer ‘higrometre’ ve basınçölçer ‘barometre’ düzeneklerini de içeriyor. Hemen tüm çeşitler hediyelik eşya satan mağazaların gözde çeşitleri arasında. Son yıllarda moda olan temalar arasında çini ve porselen üzerine yapılan uygulamalar geliyor.

Bizim Kütahya işi çalışmalarda da kullanılabilecek zevkli bir uğraşı alanı. Bu arada nazar boncuğu temasıyla yapılan tüm işleri zenginleştirmek mümkün. Son gelişmeler termometreyi yontulmuş doğal taşların üzerine yapıştırarak mekân içinde dekoratif bir görüntü oluşturmak. Yeniliğe ve farklılığa açık yaratıcı bir uğraşı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu