Pazarlama Reklam

Sporculara sponsorlukla ulaşacak

Dünyada sağlıklı yaşam pazarının büyüklüğünün bu yılın sonunda 220 milyar dolan aşacağı tahmin ediliyor.


Bu pazar içinde sporcu gıdalan 11 milyar dolarlık büyüklüğü ile en az pay alan iş alam. Türkiye’de ise sporcu gıdalan pazan 55 milyon dolarlık büyüklüğe sahip.

Pazar bu büyüklüğüyle Avrupa’da sekizinci sırada yer alıyor. Genç nüfusun da dikkate alındığı Türkiye’de bu sektörün büyüme potansiyeli bulunuyor.

BGroup

Bu potansiyeli gören girişimciler için cazip iş alanlanndan biri haline gelen sporcu gıdalan alanının en yeni şirketlerinden biri BGroup. 2015 yılında kurulan ve bu yılın başında B-Active markasıyla sporcu gıdalan alanına giren şirket, 2016 yılı sonunda pazarın yüzde 10’una sahip olmayı hedefliyor. Şirket sadece profesyonel sporculan değil, sporu hayatının bir parçası haline getirmiş herkesi hedefliyor.


BGroup Yönetim Kurulu Başkam Bekir Kıraç, bugün spor mağazalan, salonlar, outdoor malzeme satan mağaza ve satış noktalarında satılan B-Active ürünlerinin konsept mağazalarda da satışa sunulacağını söylüyor. Kıraç, 2015’te Ankara’da, 20l6’da ise İzmir ve İstanbul’da konsept mağaza açacaklannı anlatıyor. Markanın tanıtımı için spor odaklı pazarlama iletişimi yaptıklarının altını çizen Kıraç, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Biz uluslararası organizasyonlara sponsor oluyoruz. En son Ironman’in Türkiye ayağının sponsorlan arasında yer aldık. Ferdi sporcu ve takım sponsorluğu da yapıyoruz. İki bisiklet, bir fitness sporcusunun sponsoruyuz. Onun dışında basketbolda Bornova Anadolu Lisesi’nin sponsoruyuz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu