Pazarlama Reklam

Sosyal medya ajansından medya grubuna dönüştü

2011 yılında bir sosyal medya ajansı kurarak pazarlama iletişimi sektörüne giren Hakan Baş ve Alper Afşin Özdemir, bugün dört şirketten oluşan bir medya grubuna sahip. Bera Medya Grubu, Krombera, Anibera, Probera ve Berabera isimli şirketleriyle sektörün her alanında faaliyet gösteriyor.


Hakan Baş ve Alper Afşin Özdemir, pazarlama iletişimi sektörüne dört yıl önce sosyal medya ajansı Krombera’yı kurarak girdi. Ardından 2013 yılında Anibera isimli bir animasyon şirketi, geçen yıl da yapım şirketi Probera ve halkla ilişkiler ajansı Berabera faaliyete geçirildi. Bu yılın başında ise-tüm şirketler Bera Medya Grubu çatısı altında toplandı.

Bera Medya Grubu

Geçen hafta Bera Medya Grubu CEO’su Alper Afşin Özdemir ile bir araya geldik. Krombera’nın 60 kişilik ekibiyle Akbank’tan Burger King’e, Vakıf Emeklilik’ten Doğa Koleji ve Digiturk’e kadar pek çok müşteriye hizmet verdiklerini anlatan Özdemir, bugün odağında dijital olan tam hizmet reklam ajansı olarak çalıştıklarını söylüyor. Geçen yıl ilk sinema filmi Evliya Çelebi’yi yapan animasyon şirketi Anibera’da ise bugünlerde globale oynayan bir karakterin yer aldığı yeni film üzerinde çalışılıyor. Şu anda üç projeden birinde karar kılmak üzere olduklanm ve 2017 yılında ikinci animasyon filmiyle sinemalarda yer almak istediklerini söyleyen Özdemir, bu şirkette aynı zamanda TRT Çocuk için de filmler ürettiklerini belirtiyor. Probera ekibi ise bir yandan reklam filmi ve bir yandan da tanıtım filmleri çekerken, aynı zamanda televizyon kanallarına içerik de üretiyor. TRTl’de yayınlanan ‘Bak Hele Bak’ programının ilk yapımları olduğunu belirten Özdemir, “Bu, yurtdışındaki bir programın uyarlanmış hali. Bu şekilde televizyon kanallanna içerik üretmeye devam edeceğiz. Yeni programlar üzerinde çalışıyoruz. Özellikle interaktif programlara odaklanmış durumdayız” diye konuşuyor. Geçen yılın sonunda kurduklan halkla ilişkiler ajansı Berabera’da ise kısa sürede 10 farklı şirkete hizmet verir hale geldiklerini belirten Özdemir, bu şirkette hızlı büyüme beklediklerinin üzerinde duruyor.

Alper Afşin Özdemir, masaya dört ajansın birden oturuyor olmasrun müşteri için çok cezbedici olduğunu söylüyor. Özdemir, hedeflerinin bağımsız network’ler arasındaki en etkili iletişim gruplanndan biri haline gelmek olduğunu da ifade ediyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu