Bayilik Veren Firmalar

SolBrella İle Güneş Enerjisinde Bayilik Fırsatı

Güneş enerjisinde bayilik fırsatı

SolBrellaGüneşten korunmak için kullandığımız şemsiye ve gölgeliklerde yine güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten SolBrella yüzde 100 yerli bir buluş. Özellikle yurtdışından yoğun bayilik talebi alan girişimci Gökhan Kalaylı, ürünü Türkiye’de de bayilik vererek yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynakları büyük öneme sahip. Bu anlamda en çok öne çıkan alanlardan biri güneş enerjisi. İşte bu alanda bir girişimci yüzde 100 yerli bir buluşla güneş enerjisiyle çalışan bir şemsiyeyi piyasaya sundu. Önce girişimcimizi tanıyalım.

Gökhan Kalaylı, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Koç, Yaşar, Ata Holding^ibi uluslararası firmalarda mühendis ve yönetici olarak çalışan Kalaylı, son beş yıldır enerji sektöründe elektrik üretim santralleri konusunda firmalara danışmanlık hizmeti veriyor. Kalaylı’nın son geliştirdiği ürün, SolBrella, güneşten korunmak için kullandığımız şemsiye ve gölgeliklerde, yine güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten bir sistem.

SolBrella, 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından ilk 10 yerli fikir ve buluştan biri olarak seçildi. Aym yıl patent belgesi almaya hak kazanan ürün, bu yıl ise piyasaya sunuldu.

SolBrella, sadece şemsiye değil tente, branda, gölgelik gibi ürünlerle beraber kullanılarak da doğrudan kendi elektrik enerjinizi üretmenize imkân sağlıyor.

RADYO DİNLERKEN OLUŞTU

Kalaylı’nın bu ürünü geliştirmesinde, işten eve giderken cep telefonunda rutin olarak dinlediği bir radyo programında bir akşam işlenen konu etkili oldu. Kalaylı, öykünün devamını şöyle anlatıyor:

“Program sunucusu, ‘Bu yaz için yaratıcı ne işler yapılabilir’ diye bir konu ortaya attı. Hepimiz için sahilde, havuz başında güneşlenirken elektronik cihazlarımızın şarjlarının bitmesi bir sorundur. Sabahın erken saatlerinde kaptığımız şezlongların geri döndüğümüzde dolu olması, kumsalda otururken soğuk içeceğimizin bir iki yudumdan sonra ısınmaya başlaması gibi sorunlara karşılık SolBrella ürünü zihnimde belirdi. Arkadaşım Mert Gülgeç ile yola çıktık.”

YURTDIŞINDAN YOĞUN TALEP

Ürün, sahiller, plajlar, havuzlar, tatil köyleri, restoranlar, kafeler, marketler, bakkallar, dağ ve yayla evleri, Kızılay çadırları, seyyar el arabaları, askeri sahra çadırlan, güneşin olduğu ama elektriğin olmadığı her yerde uygulama alanı bulabiliyor. Şu anda 10 ülkede bayilik verdiklerini belirten Kalaylı, şöyle devam ediyor: “Türkiye’de de her bölge için belirli hedeflerimiz olacak. Ürünün satış fiyatı 250 ile 295 TL arasında değişiyor. Hedef öncelikle Ege ve Akdeniz, tatil köyleri, zincir restoranlar, kayak merkezleri ve dağcılık gibi spor faaliyetlerinin bulunduğu alanlar.”

Hem şarj, hem şemsiye

Güneş enerjisinden elektrik üreten papatya şeklindeki parça, şemsiye ve gölgelikler ile uyumlu tasarımı sayesinde kolayca monte ediliyor.

Şemsiyenin direğine de bağlanabilen bağlantı ve şarj kutusu da üzerinde iki adet USB soketi ile mobil cihazların şarj edilmesine imkan veriyor.

İstenirse USB ile uyumlu, içecek soğutucu, vantilatör, lamba gibi ürünler de kullanılabiliyor, ihtiyaç halinde, SolBrella, otomobil araç çakmak soketi ile de sunuluyor. Böylece l2Vdc ile çalışan her türlü aksesuar ile uyumlu oluyor.

Bir Yorum

  1. Merhabalar ben sizlere düzce ilinden ulaşmaktayım ve bir güneş enerji sistemlerinde pazarlama departmanı nda çalışmaktayım yalnız bizim sunduğumuz ürün ile elektrik değil sıcak su elde edilebiliyo, sizlerin ürününüz çok ilgimi çekti ve burda bu işi yapan kimse yok eğer dilerseniz burda ortak bir çalışma ile düzce piyasasına sokabiliriz bu ürünü, bölgeye % 100 hakim durumdayım ve en icra kıyı köşedeki köyleri dahil biliyorum ilgilenirseniz mail yoluyla yada bu numaradan ulaşabilirsiniz ahmet arslan 0554 519 57 01 saygılarımla. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu