Pazarlama Reklam

Signal, erkeklere özel diş macunu reklam kampanyası

Erkeklere özel diş macunu çıkaran Signal, yeni reklam kampanyasıyla mecralarda yerini alıyor. Marka yüzü olarak Engin Oztürk ile anlaştıklarım belirten Unilever Türkiye Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler, erkekler üıternette daha uzun zaman geçirdiği için tanıtımda ağırlıklı olarak dijitali kullanacaklarım söylüyor.

erkeklere özel diş macunu

Kişisel bakım sektöründe faaliyet gösteren markalar erkeklere özel ürünler çıkarmayı sürdürüyor. Erkeklere özel şampuan, deodorant, duş jeli derken, son olarak erkeklere özel diş macunu da raflara çıktı.

Bu ürünü, Unilever markalarından Signal yarattı. 2014’te Fransa’da lanSe edilen Signal White Now Men, 2015 itibariyle Türkiye’de de satışa sunuldu.

Geçen hafta bir araya geldiğimiz Unilever Türkiye Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler’e diş macununu erkeklere özel yapmalannın nedenini sordum. Kadınların ağız bakımı konusunda daha hassas olduğunu söyleyen Çelenkler, bir yandan erkeklerin ağız bakımına önem vermelerinin altını çizmek, diğer yandan da farklı ihtiyaçlanna çözüm oluşturmak için onlara özel diş macunu geliştirildiğini belirtiyor. Erkeklerin dişlerinin kadınlardan daha san olduğunu, sigara, çay, kahve ve alkol tüketimi nedeniyle lekelenmelerin erkelerde daha büyük sorun , oluşturduğunu anlatan Çelenkler, bu ürünle bunun önüne geçmeyi amaçladıklarını söylüyor.

Hedef kitle erkekler olunca iletişim örgüsünün de farklı kurgulanması gerekiyor diye düşünebilirsiniz. Ancak tapıtımda kullanılacak içgörü aynı. Sadece gülümsemesiyle erkekleri etkileyen kadınlann yerini, gülümsemesiyle kadınlan etkileyen erkekler alacak.

Handem Çelenkler, Türkiye’de bu ürünü duyurmak için televizyon reklamı yapsalar da mecra olarak dijitali kullanacaklarının altını çiziyor. Çelenkler, bu ürünün marka yüzü olarak da Engin Öztürk ile anlaştıklannı belirtiyor. Mart ayında Öztürk’ün yer aldığı komedi ağırlıklı videolar internette farklı platformlarda yer alacak. Öztürk’ün gülümsemesiyle zor anlardan nasıl kurtulduğunu anlatan beş video aynı anda mecraya çıkacak. Ardından Twitter’da 24 saat sürecek bir çalışmaya imza atılacak. 24 saat boyunca tüketicilerden gelen ‘zor durumdan nasıl kurtulurum’ sorusuna yanıt niteliğinde videolar hazırlanacak.

Bunlann yanında mağaza içi aktivitelerle de kampanyaların desteklenmesi planlanıyor. Açıkhava ve dergiler de etkin olarak bu kampanyada kullanılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu