Kariyer ve İş İlanları

Şekerbank 2015’te 550 Kişilik İstihdam Planlıyor

ŞUBE SAYISI 317’YE ÇIKACAK

Şekerbank 2015’te büyük şehirler ve kent merkezleri yerine küçük yerleşim birimlerinde şube açmayı planlıyor.

Bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanamayan bölgeler başta olmak üzere bu yıl beş yeni şube açacaklarını söyleyen Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nejat Bilginer, “Böylece şube sayımızı 317’ye çıkarmış olacağız” diyor.

Bu yıl ayrıca 550 kişilik yeni istihdam yaratmayı planlayan banka, böylece çalışan sayısmı yılsonunda 4 bin 600’e ulaştıracak. Yeni işe alımların önemli kısmını yeni mezun adaylarla yapacaklarını söyleyen Bilginer, bankanın istihdam politikasını şöyle özetliyor:

“Şubelerimizde ST (satış kadroları için sales trainee) ve gişe, genel müdürlükte MT
(management trainee) ve müfettiş «yardımcısı olmak üzere toplam 350-J400 yeni mezun arkadaşımızın aramıza katılmasını hedefliyoruz.

Şekerbank

Ayrıca şubeler için deneyimsiz çalışan alımı yapıyoruz. Satış kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu olma şartı aranıyor. Tarım Bankacılığı satış kadrolarımız içinse yeni mezun ziraat mühendislerini tercih ediyoruz. Gişe kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu olması yetiyor.

Genel müdürlük işe alımlarmda ise MT ve müfettiş yardımcısı kadrolarımız için dört yıllık üniversite mezunu ve yabancı dil şartımız var.”

Şekerbank iş başvurularım insan kaynakları internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları, Şekerbank web sitesi kanalıyla alıyor. Spesifik pozisyonlar içinse danışman firmalarla işbirliği yapılıyor. Banka deneyimsiz adaylara ulaşmak içinse çeşitli üniversitelerle sürdürdüğü aktivitelere bu yıl da devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu