Pazarlama Reklam

Samsung yeni modellerini nasıl tanıtıyor?

Samsung’un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in satışına başladığı ilk 20 ülke arasında Türkiye de var. Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza, “Eş zamanlı TV ve online entegrasyon projeleriyle, tüketiciyle etkileşimimizi mobil platformlarda artırıyoruz” diyor.


Türkiye, Samsung’un faaliyet gösterdiği 79 ülke arasında dinamik yapısı ve büyüklüğüyle çok önemli ve öncelikli bir yere sahip. Bu nedenle de şirket geçen ay Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i tüm dünyayla aynı anda Türkiye pazarına sundu. Bu ürünlerin iletişim çalışmalan da lansmanın hemen ardından başladı.

Samsung yeni modelleri

Türkiye’de tüketicilerin mobil teknolojileri yakından takip ettiğini ve bir imaj satın almaktan çok net çözümler ürüten ürünlerle ilgilendiğini söyleyen Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza, nasıl bir iletişim stratejisiyle hareket ettiklerini şöyle anlatıyor: “Türkiye’deki tüketicilerimiz en yeni teknolojiye sahip ürünlerimizi diğer ülkelerdeki kullanıcılarla aynı zamanda satın almalı. Bu yüzden S6 ve S6 Edge için satışa başlanan ilk 20 ülke içerisinde Türkiye de bulunuyor. Tüketicilerin ürünümüzü sadece reklamlarda görerek değil, aynı zamanda mağazalarda deneyimleyerek tamyabilmeleri için 5 bin canlı cihazı tüm Türkiye’deki mağazalara dağıttık. Kullanıcılar, satın alacakları ürünleri mağazalarda kurduğumuz deneyim alanlannda kullandıktan sonra kararlarını verebiliyor.”


Mecra karmasına bakıldığında ise televizyon, Samsung’un en çok kullandığı mecra olmaya devam ediyor. Selçuk Mirza, “Bunun bir göstergesi olarak halihazırda yapmış olduğumuz TV iletişimimizde de inovatif, farklı ve yaratıcı kullanımlar bizim için vazgeçilemez unsurlar olarak göze çarpıyor” diyor.

Deneyim de Samsung’un pazarlama iletişim faaliyetlerinin en önemli ayaklarından biri. Bu deneyimi aktarabilmenin en iyi yollarından biri ise ürün yerleştirme projeleri. Tüketicilere ürün deneyimleri aktarılırken sevilen karakterlerin kullanılması, ürünlerin bu karakterlerle tanıtılması, son tüketiciyle kurulan bağı güçlendiriyor. Selçık Mirza, bunun yanı sıra tüketiciyle interaktif iletişime geçebildikleri dijital dünyadaki mecraların da yapılan iletişimde kendileri için önemli olduğunu anlatıyor. Mirza, “Özellikle mobil platformlarda, ürünlerimizin en dikkat çeken ve diğer markalarda olmayan özelliklerini göstererek normal yayınlardan farklılaşıyoruz. Eş zamanlı TV ve online entegrasyon projeleriyle tüketiciyle etkileşimimizi bu platformlarda arttınyoruz” diye konuşuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu