Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi

REkonomi başlıyor, hazır mısınız?

2000yılından buyana Türk iş dünyasının teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan, ülkemizin ve bölgenin önde gelen iş dünyası etkinliği olan Bilişim Zirvesi, buyıl 7-8 Kasım tarihlerinde düzenlenecek…

TEKNOLOJİNİN hızla gelişip evrimleşmesi ve diğer sektörleri derinden etkilemesi hayatımıza yeni kelimeleri de beraberinde getiriyor. İşte bu kelimelerden birisi de “REkonomi”. Bu kelimenin ne olduğunu değil nereden çıktığını anlatırsak sanırım ne olduğuna sizin karar vermeniz daha doğru olacak.

“Yıkıcı” ifadesi ile nasıl “Yenilikçi” kavramlar oluştuğunu, dijitalin nasıl yıkıcı yenilikçi bir kaldıraç olduğunu, bilişimin temelinde yatan ekonomi tepe başlığının da özüne inerek literatüre yepyeni bir kelime sağlıyor, “REkonomi”.

Bu kelimeyi tam olarak anlayabilmemiz için bu yılki Bilişim Zirvesi’ni takip etmemiz gerekecek. 2000 yılından bu yana Türk iş dünyasının teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan, ülkemizin ve bölgenin önde gelen iş dünyası etkinliği olan Bilişim Zirvesi, bu yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde 7-8 Kasım tarihlerinde iş dünyası, devlet adamları, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle bir kere daha buluşturacak.

Reekonomi

ÇOK ÖNEMLİ KONUŞMACILAR VAR

Bilişim Zirvesi’17 bu yıl 7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde dünyaca tanınmış konuk konuşmacıları ağırlayacak. Konuşmacılar arasında öyle isimler var ki onların söylediklerini bütün dünya merakla bekliyor.

Zirvede, daha önceki yıllarda ve geçen yılda olduğu gibi bu yıl da davetli olan Başbakan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkam’mn açılış/protokol konuşmalarının yanı sıra Tirtdışmdan seçkin keynote konuşmacılar da er alacak.

Bilişim ZirvesiT7’nin ilk gün ana donunun açılış bölümünde Actility’de satış direktörü olarak görev alan, rtadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarının telekom operatörleri ve ayrıca sistem entegratörleri aracılığıyla gelişmesinden sorumlu olan Ahmed Bouna ve yetki alanına Türkiye’nin de eklendiği Accenture Dijital’in Yönetici Ortağı, Ortadoğu ve Türkiye Ülke Lideri Xavier Atıglada merakla beklenen konuşmacılar arasında yerlerini alacak.

İŞ ALANLARI İÇİN “DIGITILIZATION”

Büyük ölçekli altyapı ve ThingPark IoT Çözüm platformu ile yenilikçilikte endüstri lideri olmayı bir çizgi ve duruşa dönüştüren Actility, uluslararası kimliği ve yenilikçi rolü ile geleceğin teknolojilerini sunuyor. Actility’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika&Türkiye Satış Direktörü olan Ahmed Bouna, bağlantılı yaşam için optimize edilmiş yeni nesil hücresel teknoloji detayında “Digital Transformation Initiating New Technologies – Dijital Dönüşüm Yeni Teknolojileri Çağırıyor” başlıklı sunum ve görüşlerini zirve katılımcılarıyla paylaşacak.

Müşterileri için yıkıcı yenilikler yaratan, geliştiren ve sunan Accenture Dijital, Ortadoğu ve Türkiye Lideri Xavier Anglada da Zirve’nin 7 Kasım tarihindeki açılış programında “Digital Transformation Journey – Dijital Dönüşüm Yolculuğu” başlıklı sunumu ile yer alacak.

Dijitalleşmeye giden yolun 17 yapı taşı

Ana salon içerikleri dışında, teknoloji platformları, oturumlar, panel ve söyleşiler, sergi alanları ve özel proje konuları da zirvede yer alacak. Özel Tema Projeleri olarak Dijital Ekonomiye Hazırlık ve Türkiye’nin Djjital Ekonomi Vizyonu, Yenileşim ile REkonomi, Yıkıcı Yenilikçi Teknolojiler ve Djjital Liderler ve Türkiye’nin Dijital Üretim Stratejisi konulan işlenecek. Teknoloji Platformları olarak ise, Kurumsal Dönüşüm Platformu ile Djjital Verimlilik, Veri Yönetimi, Dijital IoT Devri, Yeni Dünyada Mobil Dönüşüm, Akıllı Enerji Yönetimi, Djjital Finans, Yapay Zeka, Dijital Güvenlik, Djjital Sağlık Ekonomisi, Robotik Teknolojiler konuları değerlendirilecek. Akıllı Yaşam Platformları çatısı altında ise Yeni Nesil Kentler, İnternet Bağlantılı Evler, Birbirine Bağlı Araçlar, Akıllı Doğa başlıkları altında, paralel salonlarda 17 farklı alt tema işlenecek. Takip etmenizi şiddetle önereceğim bu etkinlik ile ilgili her türlü ayrıntıya http://www.bilisimzirvesi.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

MUSA SAVAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu