Kariyer ve İş İlanları

Profesyonel Aşçılık Eğitimi Almak

CHEFSCHOOL PROFESYONEL AŞÇILIK

şeflerin okulu…

Chefschool Profesyonel Aşçılık Eğitimi, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin dikkat çeken programlarından biri. Hafta içi gündüz programı 26 Eylül 2016’da, hafta sonu programı ise 22 Ekim 2016”da başlıyor. Programa kabul edilen şef adaylarının eğitimleri üniversitenin Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Katılımcılar Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi sertifikası ve International Culinary Education diploması alacaklar. Eğitim toplam 32 hafta devam edecek. Eğitimlerin ilk 16 haftasını Chefschool eğitim mutfağında düzenlenecek. İsteğe bağlı staj ile ikinci 16 haftalık bölümünde ise İstanbul’un önemli restoran ve otellerinde staj yapılacak.

Chefschool Profesyonel Aşçılık Eğitimi

Chefschool Uygulamalı Profesyonel Aşçılık Eğitim Programı’nın temeli, her öğrenci ile bire bir ilgilenmek ve yeterlilik kazandırmak üzerine oturtulmuş. Eğitim süresince şef adayları, yerli ve yabancı şeflerin Chefschool eğitim mutfağı sınıflarına konuk olarak gelmesiyle tecrübe ve çeşitli servislerde aktif rol alarak deneyim kazanmaları sağlanıyor. Program, tam zamanlı bir üniversite sertifika programı olup, toplam üç modülden oluşuyor.

Birinci modülde, şef adayları, temel pişim tekniklerini ve klasik mutfak eğitimini deneyimli şefler nezaretinde bire bir eğitimle, uygulayarak öğreniyorlar. İkinci modülde, Türk mutfak kültürü ve pişim tekniklerinin öğretiliyor. Bu bölüm şef adaylarının becerilerini zirveye taşıyabilmeleri ve geleneksel Türk mutfağına olabilecek en iyi katkıyı sunabilmeleri üzerine kurgulanmış. Üçüncü modüle birinci ve ikinci modülü yüzde 70 başarı derecesi ve yüzde 90 devamlılık ile tamamlayanlar katılıyor. Bu bölümde şef adayları bitirme derecelerine göre İstanbul’un önemli restoran ve otellerinde staj yapmaya hak kazanıyorlar.

Sekiz aylık (dört ay eğitim, dört ay staj) programın ücreti 16 bin 500 TL. Bu ücreti Akbank üzerinden Chefschool’a özel faizli kredi kullanarak 48 aya varan vade ile ödeme imkanı sağlanıyor. Programa burslu katılma imkanı da sunuluyor. Burslu katılmak için chefschool@khas.edu.tr adresine özgeçmişinizi mail atmanız yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu