Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Pfizer, Öğrencilere Yarı Zamanlı Çalışma İmkanı Sunuyor

Pfizer, Üniversite Öğrencilerine Yarı Zamanlı Çalışma İmkanı Sunuyor

Pfizer, ilaç sektörünü yakından tanımak isteyen üniversite öğrencilerine farklı departmanlarda uzun dönemli ve proje bazlı yarı zamanlı çalışma imkanı sunuyor. Haftada en az iki buçuk gün ayırmak koşuluyla ” işe alım sürecine dahil olan gençler, süreç olumlu tamamlanırsa yarı zamanlı çalışan haline gelip tüm yıl Pfizer’de çalışma şansı yakalıyor. Şirkette, yıllardır yarı zamanlı çalışanlar var ve mezun olduklarında bu kişilerin işe alınma ihtimali hayli yüksek. Pfizer’de satış, pazarlama, finans, kurumsal strateji ve iş geliştirme, IK, bilgi teknolojileri gibi bölümlerde yarı zamanlı çalışma imkanı sunuluyor.

Pfizer ek is

Yarı zamanlı iş imkanları, bölümlerden gelen proje talepleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekilleniyor. Yarı zamanlı çalışanlar, çalıştıkları günleri ve saatleri okul, sınav dönemi gibi önceliklerine göre beraber çalıştıkları sponsorlarıyla planlayabiliyor. “Üniversite öğrencilerini yarı zamanlı çalışan olarak işe alırken geleceğin Pfizer’lileri olarak yetişecekleri öngörüsüyle alım yapıyoruz. Bu nedenle daha sonra tam zamanlı işe alımlarda onlara öncelik tanıyoruz” diyen Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya insan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal, tam zamanlı çalışacak kişiler nasıl bir işe alım sürecinden geçiriliyorsa yarı zamanlı adayların da benzer bir süreçte değerlendirildiğini söylüyor. Şansal sözlerini şöyle sürdürüyor:


“İşe alımdan önce CV elemesi yapıyor, sonra toplu sınava alıyoruz. Bu sınavlar genel kültür ya da akademik düzeyi ölçen sınavlar değil, rasyonellik, sor-gulayıcılık üzerine kurulu. Psikometrik sınavı geçenleri İngilizce sınavına alıyoruz. Baraj notuna ulaşanların hepsi ile mülakat yapılıyor. Tüm işe alım sürecinden olumlu çıkan yarı zamanlı çalışan adayı Pfizer ailesine katılıyor.”Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu