İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 1 (Kişiye Özel Değerlendirmeler)

Answering Service

Yazımızın giriş bölümünde belirttiğimiz üzere, sanal dünyayla ilgili sosyal medya odaklı işlerden bahsetmeyeceğimizi belirtmiştik. Ancak birkaç sayfada özetlediğimiz konularla ilgili yine de çok sayıda soru ve yanıt istekleri gelecektir.

Bizim tam da bu noktada başlangıçta açıkladığımız ilkeyi biraz esnetebileceğimizi düşünüyoruz. Belli bir konuda yıllarca çalışıp, üst düzey yöneticiliğine kadar yükseldikten sonra genç sayılabilecek yaşta emekli olmuşsanız sanal dünyada da işiniz hazır!

Yapacağınız iş belli; tüm deneyiminizi, işinizin püf noktalarını, hukuksal inceliklerini, ömrünüzün önemli bölümünü kapsayan işinizin geleceğe ilişkin ayrıntılarını ve daha birçok özelliğini meraklı genç kuşaklara aktarmak. Tüm çaba ve faaliyetleriniz için bir miktar para talep etmeniz ya da konuya ilişkin kurumların sizi desteklemesi mümkün. Hatta uzmanlık alanınızla ilgili kuracağınız siteye reklam dahi alabilirsiniz. Kişiye özel ‘fizibilite raporları’ ve ‘marketing ağırlıklı reçeteler’ ise ziyaretçi sayınızı oldukça etkileyecektir.

Amerika’da kişisel deneyimlerini aktararak internet üzerinden bu işi yapanlara topluca bir ifadeyle “Answering Service” tanımı yapılıyor. Kimi her soru için para talep ediyor, kimi de soru soran kişiye ücreti karşılığı özel dosya hazırlayarak gönderiyor. Blog sayfaları açmak, ilgili literatür derlemelerini yayınlamak, hatta özel başarı formüllerini tartışıp değerlendirmek ücretsiz. Sipariş üzerine bireysel dosyalar ise içeriğine göre ücretli. Hazırlayacağınız sitede ziyaretçileri ilgilendirecek reklam gelirleri ise hayli tatmin edici.

Başarının anahtarı ise; çalıştığınız, ürettiğiniz, uzmanlaştığınız konuda ‘otorite olduğunuzu’ karşı tarafa hissettirmeniz. Elbette sanal dünyada da etik değerlerinizi ve saygınlığınızı koruyarak…

Para Kazanma Yolları 2 (Özel Düzeltmenlik Hizmeti)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu