İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş Fikirleri

Çevre Dostu Düğün Hediyeleri Üretimi

Kenevirden gelinlikler, ikinci el yüzükler, organik mönüler ve çiçekler… ‘Ekolojik düğün’ trendi dünyada yaygınlaşıyor. Ekolojik düğünlerin ya da diğer adıyla doğa dostu düğün konsepti, geçen gün biraz daha fazla ilgi görüyor. Organizasyonun her aşamasında geri dönüşümlü malzemeler kullanarak çevreye değer veren çiftler de kendilerini çevre dostu ve organik düğün temalarıyla gösterebiliyor.

Çevre Dostu Düğün Hediyeleri Üretimi

Örneğin menü, organik gıda ürünlerinden ve hatta ‘organik şaraplar’dan oluşuyor. Gelin ve damat, davetlilere örnek olmak için ‘gelin arabası’ yerine bisiklet gibi motorsuz taşıtlarla mekâna geliyor. Gelin çiçekleri ya organik çiçekçilerden seçiliyor ya da kağıtlara çiçek görünümü verilerek gereksiz floral tüketimden kaçınılıyor. Vereceğiniz hediyeden düğün hediyesi paketine kadar doğa dostu ürünler seçmek yaygınlaşıyor. Dolayısıyla özellikle düğün, davet konseptiyle haşır neşir olan kadın girişimciler için iyi bir iş fırsatı.


Küçük İşletmelere Koçluk Hizmeti

Küçük işletmeler yani KOBİ’ler, Türkiye’de ekonomi ve ticaretin önemli yapı taşlanndan biri. KOBİ’lerin kendine özgü dinamikleri var. Özellikle patron şirketi olarak yönetilen KOBİ’lerin; yönetim biçimleri, kurumsal kültür bilinci, satış, pazarlama ayağı, sektörel farkmdalık gibi birçok etkeni göz önünde bulundurmanın yanında, değişen rekabet ile de boy ölçüşebilmeleri gerekiyor. Bu durum KOBİ’lerin gün geçtikçe lider koçlara olan ihtiyacını da artıyor.

Koçluk Hizmeti

Kurumsal şirketlerde hatırı sayılır bir iş geçmişine sahip kadın girişimciler için bu alan, uygun ve sürdürülebilir bir iş fırsatı olarak nitelendirilebilir. Bu işin kapsamına ufak bir bütçeyle bir işletmenin nasıl yönetileceği, sermayenin nasıl artırılacağı ve işletmenin nasıl büyütüleceği giriyor. Bu kapsamda işletme kurmak isteyen girişimcilere tavsiyeler verilebilir.

Boya Ustalığı

kadin boyaciGirişimcilik alanı olarak kadınlara uygun bir iş fırsatı olarak görülmese de boya ustalığı, Türkiye’deki birçok kadın girişimci için diğer bir iş fırsatı.

Bir taraftan ev, işyeri gibi her türlü mekanın, değişik ve sanatsal bir açıdan boyandıkları, artık klasik badana yöntemlerinin geçerliliğinin pek kalmadığı biliniyor. Ayrıca kadınların genel olarak bu işi yaparken titiz ve detaycı olmaları, erkek boya ustalarının pabucunu dama attıracak gibi görünüyor.

Türkiye’de de birçok kadın, inşaat ustalığı eğitimi alarak ‘elinin hamuru’ ile boya sektörüne girmeye başladı. Birçok Anadolu şehrinde inşaat ustalığı eğitimi alan kadınlar dekorasyon, boyama, kağıt yapıştırma, parke ve fayans döşeme gibi ince işçilik gerektiren branşlarda alacakları eğitimlerini tamamladıktan sonra inşaat fırmalan bünyesinde işbaşı yapacak. Bu durum Türkiye’deki inşaat sektörü için ilginç bir adım olacak gibi görünüyor.

Organik Süttozu Üretimi

Türkiye süttozu ithalatı konusunda kimi zaman sorunlar yaşasa da 12 milyon ton süt üreten bir ülkede süttozu temel gıda endüstrisinin ana bileşenlerinden biri. Süttozu, başta bebek mamaları ve hamur işleri olmak üzere çok sayıda üründe kullanılıyor, bunları doğal özelliğiyle besleyici hale getiriyor.

Organik Süttozu Üretimi

Organik süttozları daha çok dünya çapında kabul edilen sertifika rejimleri altında üretiliyor. Süt çiftlikleri, süt işleme fabrikaları ve perakende ambalaj tesisleri bu denetim altında çalışıyor. Toplam süreç boyunca kullanılan hiçbir kimyasal madde veya yöntemin süte ve süttozuna zarar vermesine izin verilmiyor. Organik süttozu gıda endüstrisinde ayrıcalıklı ekolojik ürünler için de kullanılıyor. Organik temelli ürünlerin formülüne giriyor, bileşiminde yer alıyor. Organik salam-sosis gibi süt dünyasıyla ilintili olmayan ürünlerin ise ana girdilerinden biri olarak göze çarpıyor. Bugün doğal nitelikli kozmetik endüstrisi bile dolgu maddesi niyetine süttozu kullanıyor. Bu iş fikri de kadın girişimciler için ilginç bir iş alanı yaratabilir.

Pasta Tasarımcılığı

Doğum günleri, kutlamalar ve diğer özel günlerde pasta kesmeden olmaz. Lezzet ve tazeliğin yanı sıra görüntü ve tasarım da pasta satın alırken tüketicilerin dikkat ettiği kriterler arasında. Pasta tasanmcılığı son yıllarda bireysel girişim alanları arasında… Epeyce cazip görülen bu alanda yurtdışında eğitim almayı tercih eden pek çok girişimci var. Girişim fikri olarak cazip olmanın yanı sıra uğraş olarak da kadınlar için keyifli bir alan. Bu noktada unlu mamuller pişirmekten ve onları süslemekten hoşlanıyorsanız bu iki yeteneğinizi birleştirerek kişiye özel pasta işine başlayabilirsiniz.

Pasta Tasarımcılığı

Bu iş fazla kaynak, araç veya ekipman gerektirmediğinden faaliyetlerinizi evinizden kolaylıkla yürütebilirsiniz. Zaman içerisinde düzenli müşterilerinizin sayısı artarsa evinizden yürüttüğünüz pasta işinizi başka bir seviyeye geçirebilir ve büyük bir yer kiralayarak sanat eserleri yaratabilirsiniz. Son dönemde yıldızı parlayan bir iş kolu olmasına rağmen pasta tasanmcılığı yapan kişi ve kurumlara pek fazla rastlanmıyor.

Tekno Temizlik Hizmetleri

Halihazırda online temizlik işleri gözde yatırım alanları arasında yer alıyor. Üyelik ve rezervasyon sistemiyle çalışacak şekilde kurgulanan sistemde üyelik esas alınıyor: Temizlik görevlileri ve temizlik hizmeti almak isteyen son kullanıcılar. Kullanıcılar, sisteme girişlerinde önce ne zaman temizlik istedikleri gibi spesifik ihtiyaçlarını tanımlıyor ve ardından buna uygun temizlikçi listesine yönlendiriliyorlar.

Tekno Temizlik Hizmetleri

Kullanıcıların evlerine gelen temizlikçileri oylama ve referans yöntemiyle puanlayabildiği sistemde, kayıtlı temizlikçiler arasından seçimler bu puanlara göre yapılabiliyor. Kullanıcılar, temizlik hizmetini her seferinde aynı ya da farklı bir kişiden alabiliyor. Aynı kişinin belirli aralıklara eve gelmesini sağlayacak uzun süreli rezervasyon yapmak da mümkün. İnternet üzerinden gelişen bir başka işkolu evlere ve işyerlerine verilen temizlik hizmeti. ABD’de ve Avrupa’da hızla yayılan bu işkolu. Sitemizdeki diğer iş fikirleri ilginizi çekecektir.

Kadın girişimciler için farklı bir işkolu

İngilizce siyaset, eğitim, dünya haberleri ve iletişimin yanı sıra müzik ve sanatın dili aynı zamanda. Uluslararası herhangi bir konuda kariyer yapmak, iletişim kurmak istediğinizde ilk aranan nitelik İngilizce dil bilgisi günümüzde. Türkiye’de çalışma hayatı gereği hemen hemen tüm pozisyonlarda İngilizce gerekiyor.

İş İngilizcesi Koçluğu

Özellikle dışa açılan, dış ticaret yapan şirketlerde yabancı dil bilmek şart. Bu işkolu, İngilizcesini akıcı ve hayranlık uyandıran bir seviyeye taşımak isteyen yöneticiler için ideal. Kısa sürede etkili sonuçlar elde eden bu özel hizmet ile birebir koçluk alan yöneticinin İngilizce ile ilgili beklentilerini karşılaması sağlanıyor. Kadın girişimciler için farklı bir işkolu olarak tanımlanan iş İngilizcesi koçluğu, iş hayatında İngilizce konuşma, sunum, müzakere ve raporlama gibi konularda sıkıntı çeken, mevcut durumundan rahatsız olan veya kendini geliştirmek isteyen yöneticiler için tasarlandı. Bu eğitim, kişinin seviyesine göre eğitim süreleri üç-dört aya kadar uzatılabiliyor. Türkiye’de az sayıda iş İngilizcesi koçu bulunuyor. Kadın girişimciler iş fikirleri konularımız mutlaka sizlere fikir verecektir.


Online Kişisel Finans Koçluğu Kadın Girişimciler İçin İş Fırsatı

Teknolojinin gelişmesiyle internetin yaygın hale gelmesi, yeni yeni iş fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Online Kişisel Finans Koçluğu da kadın girişimciler için iş fırsatlarından biri. Günümüzde ihtiyacımız olmadan aldığımız eşyalar hem evde yer kaplıyor hem de bizi maddi zarara uğratıyor. İhtiyaçlarımız doğrultusunda alışveriş yapmak ve gereksiz harcamalardan kaçınmak lazım. Harcamalarımız için önceden bir durum tespiti yapılması önemli.

Online Kişisel Finans Koçu

Kadınların özellikle hane bireylerinin ev idaresi yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulundukları biliniyor. Bununla birlikte kadınlar bu konuda daha aktif, yenilikçi ve hırslı. Kazandıkları paranın kontrolünü daha iyi yönetiyorlar ve elleri sıkı.

Gereksiz harcamalar yapmayan kadınlar hızla para biriktirebiliyor ve köşedeki paralan psikolojik olarak kadınlan rahatlatabiliyor. Bu işkolu kullanıcılara kişisel fınansal hareket kontrolü sağlıyor. kadınlara yönelik iş fikirleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Mantar Üretimi

Mantarlar, permakültür tarımının bir uzantısı. Mantar, içerdiği protein değerleri bakımından çok zengin bir ürün olmakla birlikte lezzeti ve insan sağlığına olan katkısı tartışılmaz. Doğru metodlar-la yapılan mantar yetiştiriciliğinde yatırımın geri dönüş süresi diğer işlere oranla çok daha kısa. Doğa ve tarıma meraklı kadın girişimciler için niş bir alan olarak nitelendirilebilir.

mantar uretimi

Mantar, hasat mevsimlerinde toplanarak, ya yemeklik olarak kullanılıyor ya da ticareti yapılıyor. Türkiye, 20 milyon hektarlık orman alanı ve geniş ziraat arazileri ile kırlık araziler bakımından çok geniş bir mantar yetişme ortamına sahip. Bir taraftan da kent tanmı için en uygun ürünlerden biri mantar, çünkü hem kapalı mekanlarda yetiş-tirilebiliyor hem de geri dönüşü yüksek oluyor. İstiridye ve şitaki en yaygın yetiştirilen, marketlerin birçoğunda taze veya kuru halde bulunan iki mantar türüdür. Özellikle istiridye mantarları oldukça verimli olduğu biliniyor. Tarım sektöründe girişim yapmak isteyen kadınlar için uygun iş fikirleri niteliği taşıyor.

Lavanta Yetiştiriciliği

Lavanta tarımı küçük yetiştiricilere ortalamanın üzerinde bir kâr sağlayan bir iş fırsatı olarak nitelendirilebilir. Çünkü lavanta çok yönlü bir ürün. Dolayısıyla girişimci kadınlar için iyi bir iş fikri olduğu söylenebilir. Lavantanın taze çiçekleri yığın halinde satılabileceği gibi lavanta yağı üretmek için de kullanılabilir. Lavanta çiçekleri çabuk kurur.

Lavanta Yetiştiriciliği

Kuruttuğunuz çiçekleri çelenkler ve çiçek aranjmanlarında kullanmaları için çiçekçilere ve el işi ürünler yapanlara satabilirsiniz. Lavanta baharat torbaları, bitkisel yastıklar, aromaterapi ürünleri ve cilt bakım ürünleri gibi katma değerli ürünlerin hazırlanmasında da kullanılıyor.

Lavantanın verimi, değişken bir özellik gösteriyor. Lavanta çiçeği, 30-50 kg/da; herba 150-200 kg/da arasında değişiyor. Daha sonraki yıllarda lavantanın verim miktarının arttığı görülüyor. Lavanta üretimine ilk merak saran ünlü kadın girişimcileri arasında A ve B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Aşna da yer alıyor.

Keçi Sütü Çiftliği

Hayvancılık sektörüne son yıllarda büyük bir ilgi var. Birçok girişimci için fırsatlar barındıran bir sektör. Hayvancılıkta özel sektörün iştahını kabartan alanlardan biri de süt keçisi yetiştiriciliği. Çünkü sektör, büyüyen pazarla birlikte hibe ve teşvik ile destekleniyor. Bu noktada keçi sütüne yönelik talebin artması keçi çiftliği yatırımlarını da hızlandırdı. Market raflarında yerini her geçen yıl artıran bu ürünler, küçük ve büyük tüm yatırımcılara farklı fırsatlar sunuyor.

keci sutu

Türkiye’de 5 milyon civarında keçi olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların büyük bölümünün süt verimliliği çok düşük. Tahminlere göre Türkiye’de keçi sütü üretimi, yıllık 200 bin ile 320 bin ton arasında değişiyor. Buna karşılık inek sütü üretimi 15 milyon tonu buluyor. Besleyicilik yönünden anne sütüne en yakın süt olarak bilinen keçi sütü, artan tüketimi ve fiyatı ile keçi çiftliği kurmayı cazip hale getiriyor. Diğer sütler ile karşılaştırıldığında en sağlıklı süt olarak biliniyor. Özellikle girişimcilerin inatçı karakterleriyle ünlü keçilere dikkat etmesi tavsiye ediliyor.

Hayvancılık yatırımı yapmak isteyen girişimcilere iş fikirleri sayfamızdaki makalelere bir göz atmalıdır.

Renk Uzmanlığı

Günümüzde açık ve kapalı mekanları, işyerlerini, dinlenme alanlarını ve kentleri kullanım amacına uygun dekore ettirme anlayışı giderek yaygınlaştı. Psikolojide ve tıpta uygulanan birtakım renk testleri sonucunda ilginç sonuçlar elde ediliyor. Giyim, ev yaşamı, kişisel kullanım eşyalarındaki renk seçimleri, bireyin kişiliği ve davranışları hakkında dahi fikir verebiliyor. Endüstri ürünlerinden iletişim teknolojisine, iş yaşamından eğlence yaşamına, modadan konut ve bitki kültürüne kadar hayatın her boyutunu kaplayan renk, çağdaş yaşama eklenmiş yeni bir boyut olarak görülüyor ve yeni bir bilinçle tanımlanmaya çalışılıyor.

renk uzmanligi

Renk uzmanlığı işte bu noktada devreye giriyor. Kişi ya da kurum için uygun olan rengi seçiyor. Renklerin huylarını, enerjilerini, psikolojiye etkilerini, fizikselliğini, kimyasallığını, dekoratif etkilerini, bilinçaltına etkilerini renkler hakkında aklınıza gelebilecek her konuyu irdeliyor. Renk uzmanları insanların renk dünyalarına ilişkin duygularının ancak renk kullanmakla kazanılabileceğini belirtiyorlar.

Önceki sayfa 1 2 3 4

4 Yorum

  1. Arkadaşlar bu siteyi yapanlardan allah razı olsun internetten reklam izleyerek para kazanma diye bir kullanıcı linki gördüm ve önce inanmadım fakat gerçekten oluyor tek şart en az 150$ ve 40 referans üye yapmanız gerekiyor ben ilk etapta 183 $ kazandım izledigin her reklam başına 10 cent alıyorsun ortalama 2 saat’de yaklaşık hızına baglı 200 ile 300 dolar para kazana biliyorsun link http://ecmoney.host/2215098953069/

  2. güzelfikirlermiş.. uzakdoğuda kurba satmak süper 🙂

  3. Paintball ve lazertek ten sonra Ankara ve İstanbulda hızla büyümeye başlayan yeni trend evden kaçış oyunu. 25.000 tl sermaye ile ayda ortalama 8.000-9.000 tl kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle açmak istediğiniz şehirde evden kaçış oyunu yoksa kazancınız katlanır. Şehirde bi işin öncüsü ve ilki olmak her zaman avantajdır. Kısacası bu kazancı sağlamak için acele edin. Anahtar teslim oyun yapıyoruz. Sizin ise tek yapmanız gereken bize ulaşmak. iquitankara@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu