İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Milyoner eden heyecan verici iş fikirleri

Önceki yazılarımızda ilginç iş fikirleri okudunuz. Bazıları başarılı olmasına rağmen sonunda hüsrana uğramış. Ancak bazıları iş fikri sahibine milyonlar kazandırmış. Bu yazıda milyonlarca sahibini tesadüfen zengin eden fikirleri okuyacaksınız.

Günümüzde birçok kişi küçük bir işletme kurmayı veya bir iş kurmayı düşünüyor. Büyük olasılıkla, hayatınızda en az bir kez bir iş kurma fikriniz olmuştur. Karlı işletmeleri internette incelemişinizdir. Bazı insanlar kendilerini bilmeden ilginç iş fikirleri olan milyonerler haline gelir. Aşağıdaki örneklerde milyonerler hakkında yeni ve garip iş fikirleri okuyabilirsiniz.

Slankets

slankets

Battaniyeler, özel bir kol ve cep için hazırlanmış bir battaniye. Gary Clegg, üniversite yurdunda olduğu zaman bu tuhaf fikri düşündü. Clegg, soğuk bir kış gecesini TV izlerken görür ve kanalı değiştirmek için elini boşaltmaya zorlanır. Annesinin bir battaniye yapmak istediğini söyledi. Annesi olağandışı bunu göz ardı etmesine rağmen oğlunun arzusunu yerine getirir.

Clegg, kardeşinin desteğiyle 2004 yılında bu pano üretiminde ilk adımları atıyor. Cleggin basit ama etkili, düşünce karşıtı bir başarıdır. Snuggies adında yeni bir şirket Battaniye ürününün bir ürünü olarak ortaya çıkıyor. Clegg, 2009’da işini kurduktan sonra sadece beş yıl içinde 7 milyon dolar kazanıyor.

Kırmızı ayakkabı tabanları

kimizi ayakkabi tabani

Bu basit ama muhteşem bir fikir, 16 yaşındaki bir İrlandalı genç kız tarafından geliştirildi. Haugthon, İspanya’da bir düğün için yeni ayakkabı alıyor. Ayakkabı altındaki bir etiket soyulur ve orada kırmızı şeker sıkışır. Bu görünümün güzelliğini anlayan genç girişimci, topuklu ayakkabılar altında kırmızı bir etiket alır. Çok geçmeden başarılı ve Rosso Solini’yi kuruyor . Bugün, marka 23’den fazla ülkede tanınmaktadır. İngiltere ve Avustralya’da sözleşmeler imzalamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu