Pazarlama Reklam

Milk Talents, sanat ve tasarım hizmeti veriyor

Geçen yıl kurulan Milk Talents, 3 binden fazla sanatçısıyla, başta reklam ajanslarına olmak üzere birçok şirkete sanat ve tasarım hizmeti veriyor. Şirket, illüstrasyon, animasyon, karakter tasarımı, ürün ve ambalaj tasarımı, canlı performans, enstelasyon, heykel gibi çeşitli alanlarda projelere imza atıyor.


Geçen hafta Türkiye’nin ilk sanatçı ilişkileri yönetim ajansı olan Milk Talents’ın kurucusu Elif Çevik ile tanıştım. Eski bir reklamcı olan ve 2009’da kurduğu Milk Gallery sayesinde sanatçılarla da tanışma fırsatı bulan Çevik, zaman içerisinde bu iki deneyimini birleştirerek yeni bir iş modeli ortaya koydu. Reklam deneyimini markalara sanatsal projeler yaparak yeniden uyarladı. Yeni projesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın, Coca Cola, Power FM, Red Bull gibi markalarla çalıştığı kurumlar oldu. Bu süreçte reklamverenin de, ajansın da sanatçıyla nasıl çalışacağını bilmediğini, sanatçının ise ticari yaklaşılacak işlerde yönlendirilmesi gerektiğini gördü. Bunun üzerine de bu ikisi arasında aracı hizmeti vermek amacıyla 20l4’te Milk Talents’ı kurdu.

Milk Talents

Milk Talents ekibi, proje başlangıç aşamasından işin teslimine kadar tüm yaratıcı süreçte hem işverene hem de sanatçıya danışmanlık veriyor. Milk Talents, bünyesinde bulunan 3 binden fazla yerli ve yabancı sanatçısıyla, başta reklam ajanslarına ve prodüksiyon şirketlerine olmak üzere, tasarım stüdyolarına, yaymevlerine, tekstil firmalarına, PR ajanslarına ve organizasyon şirketlerine, kısacası tasarıma ihtiyaç duyan herkese sanat ve tasarım hizmeti veriyor. Farklı disiplinlerden sanatçıları tek bir çatı altında bir araya getiren Milk Talents, illüstrasyon, animasyon, karakter tasarımı, ürün ve ambalaj tasarımı, canlı performans, enstelasyon, heykel gibi çeşitli alanlarda projelere imza atıyor.

Elif Çevik, bugüne kadar Coca Cola’dan Akbank’a, Ülker’den Vodafone ve Aras Kargo’ya kadar pek çok şirketle çalıştıklarının altını çiziyor. Çevik, henüz kendilerini tanıtmadan bu şirketlere hizmet verdiklerini de belirtiyor. Yabancı şirketlerden de talep aldıklarını söyleyen Çevik’in hedefi, bir yıl içinde yurtdışında da ofis açmak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu