Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

McDonald’s Part Time İş İmkanları

HER KADEMEDE POZİSYON

McDonald’s sistemindeki restoran pozisyonları, yönetim takımı ve ekip üyeliği olarak adlandırılıyor. Restoranlardaki her iki grup çalışan için de yarı zamanlı çalışma imkanı var. McDonald’s restoranlarında vardiyalı çalışma sistemi uygulandığından, yarı zamanlı çalışmak üzere müracaat eden adaylar, talep ettikleri saat ve günlere uygun vardiyalarda görevlendiriliyor. Restoranlardaki motor kuryeler, üretim ve serviste çalışanlar, müşteri temsilcileri, bakım görevlileri, engelli çalışanlar ve yönetim takımının her kademesi yarı zamanlı çalışma imkanına sahip. Bu pozisyonlarda haftada en az 30 saat çalı-şılabiliyor. Yarı zamanlı çalışanlar, her sene iki defa performans değerlendirmesine tabi tutularak alman sonuca göre prim hakkı elde ediyor. Hemen belirtelim, şirkette performansı ve işe katkısı yüksek olan part time çalışanların tam zamanlı çalışma olanağı her zaman var.

McDonald’s Part Time İş

“Tam zamanlı personel istihdamı söz konusu olduğunda iç kaynağımız olan yarı zamanlı çalışanlar öncelikli olarak değerlendiriliyor” diyen McDonald’s İnsan Kaynakları Direktörü Dr. K. Mehmet Büyükçolak, bu durumda yarı zamanlı çalışanların da tam zamanlı çalışanlar gibi eğitim süreçlerini tamamladıktan sonra bir üst pozisyona atamalarının gerçekleştiğini söylüyor.

McDonald’s sisteminde çalışmak isteyen adaylarda, öğrenmeye açık ve ekip çalışmasına yatkınlığa, etkin iletişim becerisine, inisiyatif alabilme kabiliyetine, enerjik ve istekli olmasına dikkat ediliyor. Büyükçolak, “Bunların dışında, yarı zamanlı çalışmayı tercih eden arkadaşlarımızdan öncelikle beklentimiz, kararlaştırılan çalışma saatlerine bağlılık ve istikrardır” diyor. Şirkete müracaat eden öğrencilerde üniversite ve bölüm ayrımı yapılmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu