Bayilik Veren Firmalarİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Kadınlara Özel Spor Salonu Açın

Kadınlara özel spor salonu konsepti tuttu. Bazılarının şube sayısı artık yüzlerle ifade ediliyor. Bu işin öncü markaları franchising sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açıyorlar. İşte yatırım şartları…

Yeni Nesil Spor ve Sağlık Merkezleri

SPOR 10-15 yıl öncesine kadar sadece meraklısının ilgilendiği bir alandı. Ancak günümüzde bu durum tamamen değişti. Hareketsiz bir yaşam süren ofis çalışanlarından ev hanımlarına, gençlerden çocuklara kadar toplumun çok büyük bir kesimi içinde spor faaliyetleri hala yayılıyor. Özellikle şehirde yaşayan, çalışan, görünümüne özen gösteren kadınların spor aktivitelerine ilgileri çok fazla. İşte bu talebi karşılamak üzere ‘kadınlara özel spor salonları ’nın sayısı sürekli artıyor.

kadinlara ozel spor merkezi

Bu merkezlerin kuntlum maliyeti sanıldığı kadar yüksek değil. Hatta kendini kanıtlamış yerli ve yabancı zincirlerden franchise aldığınız takdirde hem riski düşürüp hem de birçok konuda destek sağlanabiliyor. Kadınlara özel spor merkezlerinde uygulanan programlar birbirine benzer özelliklere sahip. Spor yapmak isteyenlerin önündeki en büyük engel olan zaman problemine çözüm öneıiyorlar. Bu tarz salonlarda 30 dakikada günlük spor ihtiyacınızı karşılayacak bir program sunuluyor.

Büyüme potansiyeli yüksek ve girişimcilere cazip bir iş imkanı yaratan yeni nesil spor ve sağlık merkezlerini araştırdık. Bu merkezler nerelerde şubeler açacaklar? Hangi il ve ilçelere öncelik veriyorlar? Franchise giriş bedeli ve diğer yatırım şartları nelerdir? İşte, franchising sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açmayı hedefleyen Ladies Slim&Fit, B-fit, Portakal Spor ve Shapes For Women’in büyüme planları…

SHAPES FOR WOMEN

Salon maliyeti 35 bin TL

İzmir merkezli Shapes For Women, kadınlara özel bir spor merkezi. 2007’de kurulan şirket 2008’den bu yana franchise veriyor. Shapes For Women’in Türkiye genelinde 40 şubesi var. Bunların tamamı franchising sistemiyle açılmış. Bir şubenin yatırım tutarı isim hakkı ve ekipmanlar dahil 35 bin TL. Bu rakama uygun yer bulma, ana istasyon adı verilen sekiz fitness ekipmanı ve 12 ara istasyon, web tabanlı üye takip yazılım sistemi ve açılış öncesi eğitim programı da dahil.

Shapes For Women

Shapes for Women’nin reklam katılım payı yıllık bin-bin 500 TL olarak belirlenmiş. Sürekli franchise ödemesi olarak ayda 350 TL alınıyor. Shapes For Women, yer seçimi konusunda çok titiz davranıyor. Yeni açılacak şubenin doğru bir lokasyonda olması için franchise adayına destek sunuluyor. Shapes For Women salonlarındaki ekipmanlar kadın fizyolojisine göre tasarlananmış. Çalışma prensipleri hidrolik pistona dayalı. Yani itme/çekme gücüyle çalışıyor. Bu sayede her çalışmada birden fazla kas grubunun çalışması sağlanıyor.

Sistem, ana istasyon adı verilen sekiz fitness ekipmanıyla dönüşümlü olarak kullanılan ve ara istasyon adı verilen 12 ekipmandan oluşuyor. Müzik eşliğinde 35 saniyede bir gelen sinyalle ekipman değiştiriliyor. Böylece salon içerisindeki dinamizm hiç düşmüyor. Her tur 10 dakikada tamamlanıyor. Katılımcıların günlük spor ihtiyacı 10 turda karşılanıyor.

Telefon: 0232 463 64 69 E-posta: info@shapesturkey.com

PORTAKAL SPOR

10 yeni şube açacak

2002’den bu yana faaliyet gösteren Portakal Spor, kadınlara özel bir spor merkezi. Türkiye genelinde 50 şubesi var. Yılsonuna kadar bu sayının 60’a çıkarılması hedefleniyor. Şirket, franchising sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açacak. Portakal Spor Kadınlara Özel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri Kurucusu Burcu Işık Aykanat, “Girişimcilere küçük bütçelerle kendi işlerinin sahibi olma fırsatı sunuyoruz” diyor.

Portakal Spor

Portakal Spor’un franchise giriş bedeli 20 bin TL+KDV. Dekorasyon için 15-20 bin TL gerekiyor. Reklam katılım bedeli dördüncü aya kadar alınmıyor. Daha sonra ayda 300 TL talep ediliyor. Sürekli franchise ödemesi ise yok. Portakal Spor salonu açmak için 120-140 metrekarelik bir işyeri gerekiyor. Bunun 40-50 metrekaresi egzersiz salonu, 10-12 metrekaresi iki adet duş ve soyunma odası olarak ayrılıyor. Ayrıca 15 metrekaresi dinlenme bölümü (vitamin bar, kafe) olarak kullanılıyor. Kalan bölüm ise müşteri karşılama merkezi olarak değerlendiriliyor.

Bu merkezlerde 18 farklı üniteden oluşan istasyonlarda ve günde sadece 30 dakika sürede spor yapmaya olanak sağlayan ‘PS Sistemi’ uygulanıyor. Programda her 30 saniyede bir istasyon değiştiriliyor.

Telefon: 0212 669 80 71 E-posta: portakalspor.com.tr

1 2Sonraki sayfa

2 Yorum

  1. Başlangıçta ben bu işi biraz hafife almıştım ama şimdi görüyorumki bu iş her il ve ilçede doyuma ulaşıncaya kadardevam edecek. Neden derseniz geçen 5-10 yıllık süreç içinde toplumun tüm kesiminde kazançlar artınca insanlar özellikle gıda konusunda aşırı bir tüketime gitti ve şekilleride bozulduğu için bu konudan bir hayli muzdaripler. Sonuç olarak ben şöyle diyorumki eğer ekonomi ufak tefek sıyrıklardan sonra tekrar yolunda giderse bu sektör insanların yeme içmeyle ilgili kontrollü tüketim alışkanlıkları oluncaya kadar devam edecektir.

  2. Eşimin ilgilisi çeken bir iş olduğundan dolayı bende düşünmüştüm bir ara. 18 eylül deki bayilik fuarına gittim araştırmaya.Bu tip yerler yoktu ancak standı kalabalık olan bir firma vardı activbaby diye fuar yönetimi ödül veriyordu dikkatimi çekti uzun uzun konuştuk bebek sektörü olduğundan eşiminde ilgisini çekti. Düşünülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu