Girişimcilik Haberleriİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Kadın Girişimciler, Portakal Spor Salonu İşletmeciliği İşini Kurabilir

Portakal’dan sporda girişim fırsatı

Kadınlara yönelik spor merkezi Portakal Spor, yeni franchise şubeler açacak. Toplam 50 bin TL yatırmı bedeli ile kurulabilecek merkezlerde, aylık minimum 10 bin TL ciro hedefleniyor.

burcu ve pinarKadınlara özel spor merkezleri oldukça rağbet görüyor. Portakal Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri, spor salonu işletmeciliği sektöründe yüzde 100 yerli ve kadınlara yönelik franchise sistemiyle yatırım fırsatları sunan bir marka.

60 şubeyle hizmet veren Portakal Spor’un kurucusu ise yine bir kadın girişimci olan Burcu Işık. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden pedagojik formasyon alan Burcu Işık, bunun akabinde ABD’de İngilizce eğitimini tamamladı. Türkiye’ye döndükten sonra devlet memuruyken görevinden istifa ederek özel sektörde, hidrolik sektöründe faaliyet gösteren bir fabrikanın dış ticaret müdürü olarak profesyonel kariyerini inşa etmeye başladı.

Orada yeterli deneyime ulaştıktan sonra görevinden ayrılarak, kendi işini yapabilmek için, ortaklarıyla beraber 2002 yılında hidrolik sektöründe imalat ve ihracat yapan bir şirket kurdu. 2007 yılında Portakal Spor düşüncesi yeşermeye başladı. 2009 yılının haziran ayında franchising vermeye başlayan Portakal Spor, dört yılda 60 şubeye ulaşmayı başardı. Sigorta sektöründe şirketleri bulunan Pınar Tok’u satış ve pazarlama tecrübesiyle Portakal Spor’a destek sağlaması amacıyla genel koordinatörlüğe getiren Işık, bu aşamadan sonra şirketi hızla kurumsallaştırmaya başladı.

EKİBE PROFESYONEL KATTI

Portakal Spor Salonları’nın en belirgin özelliği, 18 farklı üniteden oluşan istasyonlarda günde sadece 30 dakikalık sürede spor faaliyetine olanak sağlayan programı. Portakal Spor Salonları’nda uygulanan programda her 30 saniyede bir duyulan ‘bip’ sesi ile istasyon değiştiriliyor. Vücudu şaşırtma prensibiyle hareket edildiği için hızlı yağ ve kalori yakılarak incelme sağlanıyor. Ekipmanlar, kadın fizyoloji ve anatomisine göre dizayn edildiklerinden güvenli egzersiz sağlıyor. Ayrıca kişiye özel egzersiz programları oluşturuluyor. Bu nedenlerle sistemin 15-80 yaş arasındaki spor yapmaya engel bir durumu olmayan tüm kadınlara uygun olduğu söyleniyor.

50 BİN TL’YE KURABİLİRSİNİZ

Franchise’larını özenle seçtiklerini söyleyen Işık, kadın girişimci ve erkek yatırımcıları uygun semt ve iş yeri seçimi, dekorasyon, personel seçimi ve eğitim gibi konularda sürekli olarak yönlendirdiklerini belirtiyor.

Franchise giriş bedeli olarak 25 bin 500 TL+KDV alınıyor. Bir Portakal Spor şubesi açmak için her şey dahil 45-50 bin TL gerekiyor. Bu pakette, isim hakkı, hidrolik fitness aletleri, profesyonel eğitim, antrenör bulma-yetiştirme, reklam-tanıtım, ekipmanların ömür boyu ve koşulsuz garantisi gibi geniş anlamda destek hizmetleri bulunuyor.

Bir bayi için hedeflenen aylık ciro minimum 10 bin TL. Pınar Tok, bir bayinin yatırımını bir yılda amorti edebileceğini söylüyor. Kurs ücretleri ise 80 ile 110 TL arasında değişiyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Özellikle Karadeniz Bolgesi’nde yoğunlaşmak isteniyor.

İlk sermaye: Toplam yatırım bedeli 45 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Ciro lıedefi: Aylık minimum 10 bin TL.

Bayilerde aranan özellikler: Kurumsal kimliği koruyabilecek nitelikli

Başvuru için: 0212 669 80 71

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu