Pazarlama Reklam

Istanbul Shopping Fest in tanıtımı nasıl yapılıyor?

İstanbul Shoppmg Fest’in tanıtım çahşmalan sürüyor. 6-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak etkinliğin tanıtını filini Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde gösterime sunuldu. Yurtdışmda gösterilen Türk dizilerine sponsor olunmasının yanı sıra ateşeliklerle bağlantıya geçilerek tanıtım desteği de almıyor.


Bu yıl 6-28 Haziran tarihleri arasında beşincisi düzenlenecek İstanbul Shopping Fest (ISF) için tanıtım çalışmalarına başlandı. Festivalin bu yıl ‘İstanbul Deneyimi’ temasıyla kamuoyunun karşısına çıkması planlanıyor.

Istanbul Shopping Fest

İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest icra Kurulu Başkam İbrahim Çağlar, iletişimde Bağdat Caddesi’nden İstiklal Caddesi’ne, Kapalıçarşı’dan Mısır Çarşısı’na ve 120’ye yakın AVM’ye kadar İstanbul markasını ön plana çıkarttıklarım ve tüm iletişim stratejilerini bu çerçevede kurduklannı anlatıyor. Bu yıl organizasyonun ana sponsorları Türk Hava Yollan (THY), Coca Cola Türkiye, TAV Havalimanları, İstanbul Sabiha Gökçen (İSG), Mail Of İstanbul, EgeYapı Group, Mercedes, Betek-Filli Boya ve Power FM.

İletişim çahşmalan kapsamında Coca Cola Türkiye sponsorluğunda bir tanıtım filmi hazırlattıklarım söyleyen İbrahim Çağlar, ‘İstanbul’da alışveriş İstanbul’dur’ ana temasıyla hazırlanan filmin kentin tüm özelliklerini ortaya çıkarır nitelikte olduğuna vurgu yapıyor. Film, tüm Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde uydudan izlenebiliyor. Aynca beş hafta süre ile yurtdışmda gösterilen Muhteşem Yüzyıl gibi sevilen Türk dizilerinin sponsorluk paketini aldıklarını belirten Çağlar, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Festival hazırlıklarımızda Kültür Bakanlığı ve yurtdışı ataşeliklerimizle bağlantıya geçtik. Yurtdışmda festival tanıtım bültenlerimizin çeşitli yayınlarda yer almasını sağladılar. Yine bakanlığımız dijital alanda da desteklerini sürdürüyor.”


Yapılan çalışmalar bununla da sınırlı değil. THY, mayıs ve haziran aylarında tüm seferlerinde dağıtmak üzere özel bir ek hazırladı. THY yurtdışındaki dergilerde de kendi ilanlarının yam sıra İSF ilanlarım da kullandı.

İbrahim Çağlar, yurtiçi ve yurtdışmda yapılan tüm bu tanıtım çalışmalarının hem gelen turist sayısına hem de cirolara yansımasını beklediklerini söylüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu