İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

İş Birliği ve Ortaklık Arayan İş Fikirleri

Çim biçme robotu

Portekizli bir KOBİ, kullanıcı olmadan çalışan çim biçme robotu geliştirmiş. Elektrik enerjisiyle çalışan çim biçme robotu golf alanları ve futbol sahaları gibi geniş alanlarda son derece etkili bir şekilde kullanıldığı belirtiliyor. Robot engellerden kolayca kaçıp farklı havalarda, değişik biçimlerde hareket edebiliyor.

Portekizli şirket, çim biçme robotunu Türkiye pazarına sunmak için yerel bir partner arıyor.
Referans numarası: 11PT 65BN 3K6S

cim bicme robotu

Hastaneler için sürücüsüz araç

Flastane, rehabilitasyon merkezleri, fuar alanları, sergi salonları, havaalanları, iş merkezleri, bu ve benzeri alanlardaki kısa mesafeli seyahatler için yenilikçi bir araç geliştirildi.

Elektrikle çalışan söz konusu araç kısa mesafede ve düşük hızda insanları taşımak için kullanılıyor. Portekizli teknoloji merkezi tarafından geliştirilen bu araç için lisans anlaşmaları yapılacak.
Referans numarası: 13 PT 65BT 3S83

Çocuklar için uyarı yeleği

İsveçli bir firma, çocuklar için uyarı yeleği (reflektvest) üretebilecek üreticiler arıyor. Firma, yıllık muhtemel üretim talebini 50 bin olarak öngörüyor. Üretilen yeleklerin EN1150 sertifikalı olması gerekiyor. Yıllık verilecek tek siparişin 10 bin adet olacağı belirtilmiş. İsveçli firma, üç farklı modelde ve dört farklı renkte uyarı yeleği üretebilecek ve öngörülen şartları sağlayabilecek üreticilerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: BRSE20130808001

Kamyon treyleri koruma sistemi

Alman firma satış potansiyeli çok yüksek, ileri seviye kamyon treyleri koruma sistemi geliştirmiş. Bu sistem treylerdeki branda bezin yarılması ile oluşan kargo çalınmaları miktarını azaltıyor. Sistem, kargo hırsızlığı girişimlerini ön aşamada fark ederek önleyebiliyor.

Referans numarası: 13 DE 1699 3SLL Takviye gıdalar için yeni bileşenler Süt veya çocuk takviye gıdaların kalitesini artırmak amacıyla Ar-Ge yapan İspanyol firma, biyo aktif bileşen üreten firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: BRES20130903001

Mobil tanımlama robotu

Alman araştırma enstitüsü, mobil tanımlama robotu geliştirmiş. Bu robot RFID kullanarak euro-paletlere etiketleme yapıyor. Enstitü, bu teknolojiyi geliştirmek için lisanslama yoluyla lojistik sektöründe otomasyon çözümleri üreten şirketler arıyor.
Referans numarası: 13 DE 76DX 3S76

Hasır sepet ürettirecek

Hasır sepet üretimi yapan Portekizli firma, ürünlerin satışı için uygun işletmelere distribütörlük verecek. Söz konusu firma sandalye, masa, dekoratif parçalar, şapka ve sepet üretiyor.
Referans numarası: BOPT20130903002

İsıtma paneli üreticisi ortak arıyor

Elektrikli kızılötesi ısıtma paneli üreten RomanyalI bir firma, yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Firma, bu doğrultuda distribütörlük verecek.
Referans numarası: BOR020130828001

Geri dönüşüm için yenilikçi yöntem

Bir Fransız şirketi, karışık metal atıkların içindeki paslanmaz çelikleri ayırmayı sağlayan yeni bir yöntem geliştirmiş. Sektör temsilcileri söz konusu yöntemi büyük bir yenilik olarak değerlendiriyor. Fransız şirket, yöntemi kullanmak isteyen ve metal geri dönüşüm işleriyle uğraşan firmalarla teknik destekli ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 11FR 37M3 3N4D

Gıda imalatında performans artıran metot

PolonyalI bir gıda firması, gıda sektöründe kullanılmak üzere makine parçaları ve bileşenleriyle ilgili modern metotlar öneriyor. Firma tarafından önerilen bu teknoloji, çok sert parçalar için de kullanılabiliyor.

PolonyalI firma teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11PL63AY 3MP5

Çok hızlı kuruyan bina yalıtımı

AvusturyalI bir KOBİ, geri dönüşümlü köpüklü polistiren ambalaj malzemesi kullanarak binaları izole eden bir teknoloji geliştirmiş. Bu teknoloji kullanılarak hazırlanan yalıtım malzemelerinin benzerlerine göre çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, alışılmış yalıtım malzemelerine göre yüzde 75 oranında daha kısa sürede kuruyor. Böylece zaman ve maliyet avantajı sağlıyor. Ayrıca geri dönüştürülen malzemeler kullanıldığı için çevre dostu. Bu malzemeler ve yöntem Avusturya ve AB kalite standartları gereği sertifikalandırılmış. AvusturyalI şirket, teknik destekli ticari ortaklar arıyor; aynı zamanda lisans anlaşmaları yapacak.
Referans numarası: 12 AT 0105 3RAS

Güneş şemsiyesi satın alacak

isveçli bir şirket, üç metre çapında güneş şemsiyeleri üretebilecek firma arıyor. Kullanılacak olan kumaşın kalınlığı ve kullanılacak ipin ne tür olacağı gibi teknik detaylar partner firmayla paylaşılacak. Referans numarası: BRSE20131112001

Yağ üreticisi arıyor

Yemeklik yağların satış ve pazarlamasını yapan PolonyalI bir KOBİ, yağ üreticileri arıyor. Şirketin beş litrelik şişelerde ve yıllık ortalama 500 palet ürün siparişi vereceği belirtiliyor. PolonyalI şirket yağ üreticileriyle ilişkiye geçmek istiyor.
Referans numarası: BRPL20131030002

Korozyon ölçüm teknolojisi

HollandalI bir KOBİ, korozyon ölçümü ve değerlendirmesine yönelik, yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. Firma, lisans anlaşmaları veya ticari anlaşmalarla ilgileniyor.
Referans numarası: 11NL 60FI3MDZ

Yatağa bağımlı hastalar için robot

İleri derece robotik uygulamalar konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan araştırma merkezi, yatağa bağımlı hastalar için yeni bir robotik cihaz geliştirmiş. Araştırma merkezi lisans anlaşması yapacak şirketler arıyor.
Referans numarası: TOIT20131121002

Düşük maliyetli sıcaklık izleme sistemi

Hırvatistan’da bir firma, kurulum aşaması kolay bir sıcaklık izleme sistemi geliştirmiş. Bu sistem ek bir yazılım ve bakım gerektirmiyor. Bir web ara yüzü üzerinden de kullanılabilen sistem, tüm verilerin incelenebildiği rapor sağlıyor. Tam veri sıcaklık bilgilerini içeren raporlama sistemine web ara yüzü üzerinden kolayca erişilebiliyor.

Ayrıca raporlamaları arşivlemek için yaygın olarak kullanılan PDF formatında grafik elde edilebiliyor.

Ayrıca SMS ve e-posta ile arıza alarmı gönderiyor. Hırvatistanlı şirket özel ihtiyaçları olan müşterileri için söz konusu sisteme farklı özellikler ekleme kapasitesine sahip. Bu yenilikçi sistemi Türkiye pazarına sunmak isteyen şirket partner arıyor. Referans numarası: 13 HR 89GQ 3SDY

Yağmurluk ürettirecek

isveçli bir tekstil şirketi, özellikle çocuklar için yağmurluk üretebilecek firmalar arıyor, isveçli şirket dört farklı model yağmurluk ürettirecek.
Referans numarası: BRSE20131028001

Yenilikçi cam meşrubat şişeleri

İtalya’da bir firma meşrubatlar için yenilikçi cam şişe geliştirmiş ve patentini almış. Bu şişe normal bir biçime sahip olsa da kapağı alt bölmede. Şişenin üst kısmını aşağı çevirdiğinizde meşrubat içmek için bir bardak halini geliyor. Şişe geri dönüşümlü farklı malzemelerden yapılabilir ve çeşitli içecek tipleri için de kullanılabilir, uluslararası patentlerin yanında aynı zamanda tasarım ve marka da tescil edilmiş. Italyan firma lisans anlaşmaları yapacağı partnerler arıyor.
Referans numarası: 12 İT 56Z4 3QBJ

Yenilikçi hibrit tekne

Bir İtalyan şirketi, yelkenli ve şişme bot arası yenilikçi, güvenli ve çok dayanıklı bir tekne tasarladı ve üretti. Orijinal tasarımıyla dikkat çeken bu tekne İtalya’da patent almış. Uluslararası patent başvuru süreci devam ediyor. Italyan şirket teknik açıdan işbirliği yapabilecekleri, biriikte çevre dostu yeni uygulamalar ve donanımlar geliştirecek partner arayışında.
Referans numarası: 11 İT 532W 3MZR

Yeni bir ısı yalıtımı malzemesi

ABD’Iİ büyük bir şirket, yeni nesil ürünler geliştirmek amacıyla ısı kalkanı, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı için gelişmiş veya yeni malzemeler, teknolojiler arıyor.

Şirket, ortak geliştirme anlaşması, danışmanlık anlaşması ya da teknoloji lisanslama anlaşmalarıyla ilgileniyor. Referans numarası: 11 LU 87GA 3NSR

Makine üreticisi distribütör arıyor

Yaklaşık 30 yıldır otomatik etiketleme makinesi, yarı otomatik etiketleme makinesi ve yazıcı üreten Ispanyol bir şirket Türkiye’de distribütör arıyor. Distribütörlük için benzer alanlarda faaliyet gösteren şirketlerden gelecek teklifler değerlendirilecek.
Referans numarası: 20111215067

Mobil kozmetik makinesi

Kozmetik sektöründe deneyimli bir Fransız şirketi, kozmetik ürünlerin üretimi için yeni bir makine geliştirmiş. Yenilikçi bu makine üstün özelliklere sahip olduğu belirtiliyor. Makine mobil, kompakt ve kolay taşınabilir özelliğiyle dikkat çekiyor.

Yenilenebilir enerji tabanlı bu makine şarj edilebilir iki adet pil ile çalışıyor. Üretim süreci döngüsü birkaç fonksiyon aracılığıyla yapılıyor. Su arıtma, temizlik bileşenleri, dozaj doldurma ve karıştırma gibi.

Fransız şirketi söz konusu makineyi kullanmak isteyen firmalarla teknik destekli ticari işbirliği anlaşmaları yapacak.
Referans numarası: 13 FR 36L8 3S7S

Süt tankı temizleme cihazı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde dünyada bir ilke imza atılarak süt tankı temizleme cihazı geliştirildi. Veterinerlik Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü’nde geliştirilen cihaz hiçbir kimyasal kullanmadan süt tanklarının temizlenmesini sağlıyor. Üstelik bu işlemi bir saat gibi kısa sürede dezenfektan kullanmadan gerçekleştiriliyor. Klasik temizleme yöntemlerine göre daha ekonomik olan çözüm, mikro organizmaları yok etme açısından da etkili. Sabah ve akşam programlar girilerek cihaz otomatik olarak da çalışıyor. Cihaz süt tanklarının yüzeyini ultraviyole ışınlarla temizliyor.

Akıllı kalıp sistemi

Bir Alman araştırma enstitüsü, ek üretim tekniği ile metallere şekil veren ve döküm süreçlerinde kullanılan, üstün özellikler sağlayan yeni bir teknoloji geliştirmiş. Teknoloji ‘lazer erime’ olarak tanımlanıyor. Geleneksel aletyapımı gibi mekanik özellikleri ve tipik malzeme bileşenleri ile doğrudan ve tek adımda dijital üretim gerçekleştiriliyor.
Referans numarası: 11 DE 0959 3M1U

Daha fazla bilgi için EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89 İlgili kişiler: Tutku Asarkaya (İşbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Yemeklik yağların satış ve pazarlamasını yapan PolonyalI bir KOBİ, yağ üreticileri arıyor. Şirketin beş litrelik şişelerde ve yıllık ortalama 500 palet ürün siparişi vereceği belirtiliyor. PolonyalI şirket yağ üreticileriyle ilişkiye geçmek istiyor.
    Referans numarası: BRPL20131030002 Bunula ilgileniyorum ilan geçerliyse tabi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu