Pazarlama Reklam

ING Bank’ın Basketbol Ligi Sponsorluğu

Türkiye Basketbol Ligi sponsorluğunu ParaMara için önemli bir fırsat olarak gören ve sporu mecra olarak kullanmaya başlayan ING Bank, bu yatırımı uzun vadeli sürdürmeyi planlıyor. Sponsorluğu medya iletişimi ve reklamlarıyla duyuran şirket, saha aktiviteleri ile de basketbolseverlerle doğrudan teması sürdürecek.

ing bank

ING Bank Türkiye’nin hayata geçirdiği ParaMara, zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde, finansal çözüme, ihtiyaç duyulan her anda ulaşılmasını sağlayan bir uygulama. ING Grubu’nun inovasyon fonundan pay alan projeler arasına giren ParaMara’nın, ING ülkelerine ihraç edilerek global bir marka haline dönüşmesi planlanıyor. Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) ParaMara için, ParaMara’nın da TBL için itici bir güç olacağına inanan şirket geçen ay ise TBF’nin resmi sponsoru olduğunu duyurdu.

ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Uygun, “Basketbolün hızı bizi anlatıyor dedik ve ParaMara ile Türkiye Basketbol Ligi resmi sponsoru olma karan aldık” diye konuşuyor. Uygun, bu çalışmayı birbirini besleyerek iki yönlü olarak gelişmeye devam edecek iki markanın işbirliği olarak gördüklerini söylüyor. Dolayısıyla şirket basketbol sponsorluğuna uzun vadeli bir yatırım olarak bakıyor. Şu an için bu sezonu kapsayan bir anlaşma yapılmış olmakla birlikte bu alandaki planlarının uzun vadeli olduğunu anlatan Uygun, sponsorluğu duyurmak için üç reklam filmi hazırladıklanna da değiniyor.

Barbaros Uygun, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Türkiye Basketbol Ligi’nin en yetenekli basketbolculanndan Kerem Tunçeri, Metecan Birsen, Jaka Lakoviç ve Caner Topaloğlu’nun katılımıyla çekimleri tamamlanan reklam filmlerimizle iletişimimizi destekledik. Medya iletişimi ve reklamların yanı sıra saha aktiviteleri ile de basketbolseverlere doğrudan temas ediyoruz. 18 Ocak’ta gerçekleştirilen Ali Star etkinliğinde ParaMara 3’lük Yarışması yaptık. Lig süresince bunun gibi pek çok etkinliğe imza atmayı planlıyoruz. Aynca ParaMara ürününün özelliği ve doğası gereği sosyal medya ve interneti de çok aktif şekilde kullanıyoruz. Bundan sonraki planlamamızda da TV reklamlarının yanı sıra özellikle saha aktiviteleri, sosyal medya ve internet projelerine ağırlık vereceğiz. Bu mecralar hedef kitlemizin yoğun şekilde kullandığı ve etkili bir şekilde onlara erişebildiğimiz alanlar.”

ParaMara’nın bu sponsorluk sayesinde potansiyel kullanıcılanna çok daha yaygın şekilde ulaşması hedefleniyor. Bunun ilk sinyalleri de alınmış durumda. ParaMara lansmamndan önce hiçbir reklam çalışması olmaksızın 20 bine yakın kullanıcıya sahip olunmuşken, sponsorluğun ve reklam filmlerinin ardından çok kısa sürede kullanıcı sayısı yaklaşık 15 bin kişi daha artmış bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu