Bayilik Veren FirmalarGirişimcilik Haberleri

İki Genç Girişimcinin Kurduğu Flowerbox Franchising Verecek

İki genç girişimcinin kurduğu Flowerbox, çiçekleri farklı bir forma sokan ve zevke göre kişiselleştiren bir konsept. Yakın zamanda Türkiye’de çeşitli illere franchising vermeye hazırlanan şirket, komşu ülkelere de bu konsepti taşımayı planlıyor.

Flowerbox, doğal tasarımlarınızı duvarınıza asarak yaratılan, dekorasyon alanında yeni bir trend. Bu estetik, doğal tasarımları ister kendi yaratıcılığınızla, isterseniz Flowerbox konsept modelleriyle oluşturabiliyorsunuz. Flowerbox galerisi, orijinal bir tasarım vizyonundan yola çıkarak yaratılmış. Marka, yalnızca kişilere değil, kurumlara da özel tasanmlarla hizmet veriyor.

FlowerboxSevdiklerinize gönderdiğiniz çiçekleri, farklı bir forma sokan Flowerbox, aslında Fransız menşeli bir riıarka ve günümüzde Türkiye dışında Almanya, İspanya, İtalya, Kanada, Rusya, Avustralya gibi 15 ülkede faaliyet gösteriyor. Fransa’dan Flowerbox sistemini getiren iki genç girişimciden bir tanesi 26, diğeri ise 28 yaşında.

İSPANYA’DAN ÇIKAN FİKİR

Ebru Başak Güven ve Cenk Tuncay’ın tanışıklıkları, eğitimlerini tamamladıkları Ispanya’da başlıyor. Flowerbox’m hikayesi aslında Cenk Tuncay’ın Barselona’da çok etkilendiği bir Flowerbox mağazasını görmesiyle başlıyor. Fikri ve ürünleri Güven ile paylaşıyor. Girişimcileri Fransa’yla iletişime geçiyor ve konsepti Türkiye’ye taşıyorlar.

Türkiye’de ilk hedeflerinin Flowerbox’ı birinci hediye alternatifi yapmak olduğunu söyleyen Güven, “Çünkü diğer çiçek alternatiflerinin aksine, Flowerbox ile hediye ettiğiniz kişiye hem yaşam alanı için bir dekorasyon ürünü sunarken hem de bakıp, büyütebileceği bir hediye veriyorsunuz” diyor.

KONSEPT MAĞAZA AÇACAK

Flowerbox ile duvarlarına dikey yetiştirebileceğiniz aksesuarlar asıyorsunuz. Ayrıca tasarımların kişiselleştirilmesine de olanak tanıyan bir kon-septe sahip.

Flowerbox için konsept bir mağaza açmayı planladıklarını söyleyen Ebru Başak Güven, bu mağaza için ilk olarak Bağdat Caddesi’ni düşündüklerini ifade ediyor. Uzun vadede Türkiye’nin başka illerine franchise vereceklerini de bildiren Güven, “2013 ciromuz 130 bin TL civarında. 2014 için 350 bin TL ortalamasında bir rakam hedefliyoruz. Türkiye’de marka bilinirliğimiz oturduktan sonra komşu ülkeler için planlarımız var. Flowerbox Türkiye olarak komşu ülkelerin distribütörlük hak önceliği de bize ait ve bunu mutlaka değerlendireceğiz” diyor.

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar herkese merhaba, ben uzun zamandır içinde bulunduğum kamera güvenlik sistemlerinin satış ve montajını yapmaktayım. kısa süre öncede ortağımdan ayrılarak istanbul samandırada temiz bir ofis açtım. şimdi ise parmak izli ve göz taramalı geçiş sistemlerinin de satışına başladık. Bu işi geliştirebilmek için sadece para değil beraber koşturabilecek bir ortağa ihtiyacım var. şimdilik aylık 15-20 bin liralık bir ciromuz var. ekip ve biraz daha sermaye ile aylık 45 – 50 bin cironun yapılabileceğini daha önce gördüm. paraya tapmayan fakat düzgün bir hayat sürebilmek için para kazanmak isteyen bir ortağa ihtiyacım olacak. ilgilenenlere duyrulur. ortaklık için 20.000 tl yeterli.ilgilenenler kubilay@aksuguvenlik.com ve 05074193800 nolu numaradan ulaşabilirler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu