İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Hediyelikler İçin Fiyonk Üretin

Daha önce de yazdık. Hediyelik eşya satan çoğu mağaza paketlerin üzerine yapıştırılan fiyonkları piyasadan hazır alıyor. Oysa bunun çok basit bir aleti var. Fiyonk üretmek için kullanılan bu basit gereç ‘home based business’ (evde yapılan işler) kategorisinde ödül almış bir alet. Tercih özelliği, maliyet tasarrufu ve çeşit kolaylığı sağlaması…

fiyonk

Karşınızda iki seçenek var: Bu ‘kit’i (yani aygıt düzeneğini) üreterek mağazalara satabilir ya da basit bir atölyede seri hazır fiyonklar üretmek amacıyla kullanabilirsiniz. Fiyonk için çok daha gelişmiş otomatik makineler de var. Çoğu Çin malı olan bu makinelerin gelişmiş şeklini bizim tasarımcılar rahatça çizebilir. Tercih size kalmış. Gerekli eğitim ve denemeler için internet arama motorlarına ‘bow maker’ yazmanız yeterli. Bu aletler genellikle ‘kit’ halinde satılan ucuz gereçler.

Amerika’da hediyelik satan mağazalar 10 dolara satılan bu basit aleti alıyor ve her renkten şerit rulolardan anında üretim yapıyor. Fiyonk buklelerinin nasıl kompoze edileceği ise ufak bir kitapçıkta gösterilmiş olmasına rağmen tecrübe ve beceriye bağlı. Her mağazaya lazım basit bir alet, iş yapanın kılıç kuşananın! internet üzerinden sipariş ederek çeşitli dizaynları oluşturabilir, bu tür aletlerin patentli imalatçılığını da yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu