Pazarlama Reklam

Happy People Project hangi iş alanına giriyor?

Yaptığı reklamlarla dikkat çeken Happy People Project, bir yandan müşteri portföyünü genişletmek için çalışırken bir yandan da farklı bir iş alanına giriyor. Ajans, medya ve eğlence sektörüne içerik üretme işine de adnn atıyor. Film senaryosu yazınıma başlanan ajansta show, dizi gibi farklı projelere de nnza atılacak.


2011 yılının sonunda kuaılan Happy People Project, yaptığı işlerle dikkati çeken ajanslardan biri haline geldi. Ziraat Bankası, Sütaş, Tchibo, Intel, Akfen gibi müşterilere hizmet veren ajans yönetimi 2015 yılında önüne ciddi hedefler koydu. GSM ve otomotiv başta olmak üzere müşteri portföyünde yer almayan sektörlerde yeni markalar almak yönünde bir karar verildi.

Happy People Project

Ajansı kurarken beş yılın sonunda gelinecek noktayı kafasında belirlediğini anlatan Happy People Project yönetici ortağı Yaşar Akbaş, bugün 65 kişilik bir ekip olduklarından ve beş yılın sonunda maksimum 80 kişiye ulaşma planlan olduğundan bahsediyor. Beş yılın sonunda reklam ajansının yanında başka yapıların doğup doğmayacağım sorduğumuz Akbaş, özellikle içerik üretimiyle ilgili bir şirket kurabileceklerinden bahsediyor. Medya ve eğlence sektörüne içerik üreten bir yapı kurmanın planlannı yaptıklarını anlatan Akbaş, “Uzun metraj film çekmek için çalışmalara başladık. Senaryo yazımı aşamasındayız. Farklı formatlar geliştirebiliriz. Kısacası içerik oluşturma konusunda çalışıyoruz” diyor.

Bu filmi ajansın çekip çekmeyeceği konusunda ise henüz bir karar verilmiş değil. Bir yapım şirketiyle ortak çalışmaya da sıcak baktıklarım söyleyen Yaşar Akbaş, 2016 yılında bir içerik ajansının kurulabileceğinin de sinyallerini veriyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu