Pazarlama Reklam

Hadise – Şenpiliç Reklamı 2017

Türkiye’nin önemli piliç üreticilerinden olan Şenpiliç, Hadise’nin oynadığı reklam kampanyasıyla mecralarda yer almaya başladı. 6 milyon TL’lik bir bütçesi olan bu reklam kampanyasıyla hedef, imaj güçlendirmek. Şirket yönetimi, bir yandan iletişim yatırımı yaparken bir yandan da tesis yatırımı yapmak için kolları sıvamış.

Tavuk eti sektöründe şirket bazında sorunlar çıksa da üretim, yapılan yatırımlar ve entegrasyonun artması sonucunda son yıllarda düzenli olarak yükseliyor.

Hadise Şenpiliç Reklamı 2017

Geçen yıl 2 milyon ton kanatlı et üretimi gerçekleştiren sektör, son dönemde yapılan yabancı satın almalarla dikkati çekiyor. Yerli üreticilerin ise hedefi kapasitelerini artırmak. Bu yönde şirketlerin gerek satın alma, gerekse yeni tesis kurarak üretimlerini artırma yönünde planları söz konusu. Pazarın önemli üreticilerinden olan ve halihazırda Sakarya’da üretim yapan Şenpiliç de yeni yatırım kararı alan şirketlerden biri. Yıllık 320 bin ton piliç üretimi yapan şirket, özellikle ihraç pazarlarına daha yakın olmak amacıyla Adana’da yeni bir tesis yatırımı yapmaya hazırlanıyor. 2018’de bu hamleyle birlikte üretim kapasitesini ve ihracat rakamını artırma planları yapan şirket, iletişim çalışmalarıyla da sektördeki diğer markalardan ayrışıyor. İletişimde sürekliliğe inandıklarını söyleyen Şenpiliç Pazarlama Müdürü Fisun Aysu, genellikle iletişim kampanyalarında ünlü kullandıklarının altım çiziyor.

Hatırlanacağı üzere bugüne kadar Saba Tümer’den Şebnem Bozoklu’ya kadar pek çok ünlü kadınla çalışan Şenpiliç’in geçen hafta mecraya giren reklam filminde de görüldüğü üzere yeni reklam yüzü Hadise oldu.

6 MİLYONLUK BÜTÇE

Farklı isimlerin önerildiğini ancak, her kesimden insanın sevgisini kazanan bir isim olması nedeniyle Hadise’de karar kıldıklarını söyleyen Aysu, bu kampanya için 6 milyon TL’lik bir bütçe oluşturduklarının da bilgisini veriyor.

Geçen yılı yüzde 15 büyüme ile kapattıklarının üzerinde duran Aysu konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Biz sektörün lider markasıyız. Liderliğimizi sürdürmek için ise iletişimin sürekli olması gerektiğine inanıyoruz. Bizim için mart ve ekim aylan arası çok önemli. O nedenle reklama özellikle bu dönemde ağırlık veriyoruz. Yaptığımız son dönem araştırmalardan, Şenpiliç’in uzun yıllardır tüketiciyle kurduğu iletişimle hatırlanma oranı en yüksek markalar arasında olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki dönemde bu başarıyı, imajımızı güçlendirmek ve tüketici nezdinde markamıza duyulan güveni pekiştirmek amacıyla, iletişim çalışmalarımızın dozunu artıracağız.”

İki konkur, iki sonuç

1-Hasan Asianoba tarafından 2014 yılında kurulan ve 2016 yılının kasım ayında Migros’a satılan Tazedirekt.com’un reklam ajansını belirlemek için açtığı konkur sonuçlandı.

Konkur sonucunda yoluna Rabarba ile devam etmeye karar veren Tazedirekt.com’un yeni dönemde hedef kitlesiyle paylaşacağı yaratıcı kampanya ve çalışmalar, ajansın imzasını taşıyacak.

2- Anne-bebek markası Joker, iki ay süren iki aşamalı bir konkur sürecinin ardından yeni dönemde reklam çalışmalarını Punch ile yürütme kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu