Kariyer ve İş İlanları

Gelecekte hangi meslekler öne çıkacak?

Gelecekte öne çıkacak meslekler

 • Sosyal medya uzmanlığı, gelecekte var olmaya devam edecek ancak, boyut değiştirecek.
 • Sağlık sektöründe tıbbın ve teknolojinin ilerlemesi ile spesifik işler önemli hale gelecek.
 • Nano teknoloji konusunda ilerlemeler sağlanacak. Özellikle tekstilde akıllı giysiler, giyilebilir teknolojiler ön planda olacak.
 • Dijitalleşmeyle birlikte görsellik de önem kazanacak. Tasarım ve görsel sanatlar pozisyonları önemli ve değerli olacak.
 • Teknolojiyle birlikte insanların uyum sağlaması ya da yalnızlaşması gibi durumlar söz konusu olabilecek. Psikologluğa ve psikoloji alanındaki çalışmalara daha fazla ihtiyaç duyulacak.
 • Satış pozisyonları hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecek. Önümüzdeki yıllarda da satış pozisyonlarına ihtiyaç artacak.
 • Enerji alanında ise, yenilenebilir enerji ve güneş enerjisinin daha çok kullanılmasıyla ilgili projeler ve bu alanla ilgili meslekler gündemde olacak.

En çok hangi pozisyonlar gözde?

 • Şube Sigorta Yöneticisi
 • Finansal Danışman
 • Finansal Güvence Danışmanı
 • Satış Temsilcileri
 • Müşteri Temsilcileri
 • Reasürans Yönetmeni.

İş Garantili Süper Meslekler

Sigortacılık, geleceğin en gözde mesleği olacak

Sigortacılığın gelişerek geleceğin meslekleri içerisinde önemli bir yeri olacağını belirten secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “Hangi meslek gruplarına yönelirsek yönelelim, teknolojinin bir köşesinden tutmamız gerekecek” diyor.

TEKNOLOJİ baş döndürücü bir hızla ilerliyor. ‘Dijital devrim’ sayesinde, önceden uzun vaktimizi alan bir çok şeyi artık tek bir tuşla halledebiliyoruz. Sadece bireyler değil, aynı zamanda şirketler üzerinde de etkisini gösteren dijitalleşme pek çok şirket ve meslek grubu için fırsat kapısı açıyor. Hangi mesleklerin gelecekte ön plana çıkacağını ve dijitalleşmenin, iş üzerindeki etkilerinin ne olacağı merak ediliyor.

“Üniversite öğrencileri nasıl bir kariyer belirlemeli? Hangi meslekleri tercih etmeli?” sorusunun yanıtı da son zamanlarda zihinleri kurcalıyor. Son yıllarda sayıları giderek artan bazı internet siteleri, bu sorunun cevabı için bireylere yardımcı oluyor. Her sektörden iş ilanlarının yayınlandığı, adayların iş, şirketlerin eleman bulmak için yararlandığı sitelerin başmda da secretcv.com geliyor. Bizde Şemsiye Dergisi olarak secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü ile bir röportaj yaptık. Sigortacılığın geleceğin meslekleri içerisinde önemli bir yeri olacağım belirten Tütüncü, konuşmamızda önümüzdeki yıllarda teknolojinin büyük bir yeri olacağını önemle vurguluyor.

Sigorta sektörü büyüyecek

Sigortacılığın büyüyen ve gelişen bir sektör olduğunu belirten Tütüncü, önümüzdeki senelerde sektörün daha da büyüyeceğini söylüyor. Sigortacılığın, çalışan açısından çok fazla kişiye istihdam sağladığını, sitede şu anda 335 aktif ilan olduğunu belirten Tütüncü, insan kaynaklarının genç ve yeni mezun adaylara öncelik vererek adayları çeşitli eğitimlerle sektöre kazandırdığını gözlemlediğini söylüyor. Gelecek senelerde teknolojiden bağımsız bir meslek de düşünülemeyeceğini belirten Tütüncü “Hangi meslek gruplarına yönelirsek yönelelim, teknolojinin bir köşesinden tutmamız gerekecek ve bu sebeple yazılım ve bilgisayarla ilgili her türlü meslek geleceğin mesleği olacak” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu