Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi

Garanti KOBİ’lerin yol haritasını çiziyor

Garanti Bankası, Türkiye’de bir ilk oiarakgeliştirilen Garanti Yol Haritam ile KOBİ’lere, yeni ve potansiyel girişimcilere, iş yaşamlarının her aşamasında yol haritası çizmelerini sağlayacak bir araç sunuyor. Girişimciler, yolharitam.garanti.com.tr web sitesi aracılığıyla, iş kurarken ya da kurduktan sonra ihtiyaç duydukları bilgilendirme desteğinin yanı sıra teknik, stratejik, finansal adımlar için de yönlendirme alabiliyor.

“Garanti Yol Haritam”, işini yeni kurma, geliştirme veya olgunlaştırma aşamasındaki KOBİ’lere; muhasebe, teknik, finansal, stratejik ihtiyaçları için izlenmesi gereken yolları adım adım anlatıyor. Bunlara yönelik anket, makale, hesaplama araçları, kontrol listeleri gibi kaynaklar sunan site kapsamında hayata geçirilen Girişimci Yol Ha-ritası’ni; Gelişim Yol Haritası, Pazarlama-Satış Haritası, ürün Geliştirme Haritası, Franchise Haritası, E-Ticaret Haritası ve Dış Ticaret iş Haritası takip edecek. Web sitesi üzerinden harita oluşturan tüm KOBİ ve girişimciler, farklı aşamalarda farklı yönlendirme ve bilgilere ulaşabiliyor. Haritaların algoritması, doldurulan bilgilere uygun hareket ediyor.

Garanti Bankası

Farkındalık sağlıyor

Web sitesi, haritanın gidişatına göre eksik kalan ya da ihtiyaç duyulan bazı konularda girişimciyi yönlendiriyor ve farkındalık sağlıyor. Örneğin, haritanın belirli bir aşamasında girilen bilgiler ışığında finansal tabloda özkaynağın eksiye dönmesi durumunda harita sermaye artırımı ya da kredi kullanımı gibi konularda yönlendirme yapıyor. Garanti, Türkiye’de bir ilk olan hizmet sayesinde, KOBİ’ierin sürdürülebilirliğine destek oluyor, onları yönlendiriyor ve bilgilendiriyor. Girişimci, haritasını tamamladıktan sonra oluşturduğu iş planı taslağını, ihtiyaç duyduğu her yerde kullanabiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, “Garanti Bankası olarak Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin gelişmesine büyük önem veriyoruz. Günümüzde ekonominin en önemli yapı taşlarını “girişimcilik” ve “yenilikçilik” oluştururken girişimcilik ekosisteminin güçlendiği ülkelerin ekonomisi daha hızlı büyüyor. Ülkemizde girişimciler tarafından kurulan işletmelerin sayısı her geçen gün artarken beklentilerini ilk ağızdan dinlemek ve desteğimizi çeşitlendirmek için çalışıyoruz” diyor.

İş planı taslağınızı hayata geçirin” Girişimci ve KOBİ’ierin büyük heyecanla yola çıktıkları iş fikirleri, çoğu zaman yeterli mentörlük ve destek alamadığı için büyüyüp gelişemiyor. Cemal Onaran, bu nedenle, girişimcilerle bir araya gelebilecekleri, fikirlerini değerlendirebilecekleri, destek verebilecekleri, ulaşamadıkları desteklere erişebilmelerini sağlayacakları, bilgi paylaşmamda bulunabilecekleri olabildiğince çok platform yaratmak için çalıştıklarını söylüyor. Onaran, “Cesaretle yola çıkan girişimcinin kurduğu işin sürdürülebilir ve başarılı olmasma katkıda bulunmak amacıyla, ihtiyaç duyacakları yönlendirmeleri içeren Garanti Yol Haritam’ı tasarladık. Garanti müşterisi olan veya olmayan tüm girişimcileri ve KOBİ’leri, web sitesi üzerinden yol haritalarım oluşturarak iş planı taslaklarım hayata geçirmeye bekliyoruz” diye konuşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu