Bayilik Veren Firmalar

Fransız Weill distribütör arıyor

WeillTürkiye, genç nüfusu ve büyüme potansiyeli nedeniyle son dönemde yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda. 2013’te sadece iç pazarda hazır giyim harcamaları yüzde

6 büyüyerek 50 milyar TL’ye, organize perakende pazarı ise yüzde 10’a yakın büyüyerek 31,5 milyar TL’ye ulaşırken, hazır giyim sektöründeki büyüme performansı hem yerli hem yabancı oyuncuların dikkatinden kaçmıyor. Bu doğrultuda pek çok yabancı marka Türkiye’de potansiyeli daha iyi değerlendirmek için kendi operasyonlarını kuruyor.


Türkiye pazarına girmek isteyen ve bu yönde çalışmalar yürüten markalardan biri de Fransız giyim markası Weill. Bir dönem Beymen’de de satılan giyim markası, Türkiye pazarına bir distribütör bulup girmeye çalışıyor. Hatta aldığımız duyumlara göre, marka bunun için Fransız Konsolosluğu’nun ticaret müşavirliğine de başvurmuş durumda. Bu çerçevede Weill distribütörlük için birkaç görüşme de gerçekleştirmiş bulunuyor.

1892’de Paris’te Albert Weill tarafından kurulan Weill, Fransa’nın en eski ve tanınan moda markalarından biri. Hatta kendisini tanıtırken “Her Fransız kadının gardrobunda mudaka bir Weill ürünü vardır” diyecek kadar da iddialı. Bir aile şirketi olan Weill, ceketten pantolona, etekten kabana kadar bir kadının ihtiyaç duyabileceği hemen her şeyi üretiyor ve saüyor. Şirketin anavatanı Fransa dışında Rusya, Kuveyt, Lübnan, Portekiz ve Dubai’de de mağazaları bulunuyor.


Bir Yorum

  1. Öncelikle iyi günler iyi çalışmalar dilerim size nasıl ulaşabilirim acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu