Kariyer ve İş İlanları

Finansbank 2015’te yaklaşık 2 bin kişiyi işe almayı planlıyor

YÜZDE 80 YENİ MEZUN ALACAK

Dijital bankacılığa odaklanan Finansbank bu nedenle 2014’te sadece bir yeni şube açtı. 2015’te de bu yönde hareket etmeyi planlayan banka, önümüzdeki süreçte şube sayısını 675’in üzerine çıkarmayı planlıyor. Finansbank’ın halen 666 şubesi bulunuyor.

Şube açma konusunda çok iştahlı olmayan banka, buna karşın 2015’te yaklaşık 2 bin kişiyi işe almayı planlıyor. İşe alımların Türkiye genelindeki farklı şubelere, saha satış, çağrı merkezi ve genel müdürlük ekiplerine yapılacağını söyleyen Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp, bankanın işe alım kriterlerini şöyle özetliyor:

Finansbank

“Finansbank olarak yöneticilerimizi kurum içinden yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle işe alımlarımızm yaklaşık yüzde 80’ini yeni mezunlar arasından gerçekleştiriyoruz. İşe alım kriterlerimiz yıllarda ciddi bir değişiklik gösterdi. Önceden iyi eğitim almış olmak, mesleki yetkinliklere sahip olmak işe girmek için yeterli görülüyordu. Şimdi bunların yanı sıra Finansbank’ın değerlerine ve işin gerektirdiği yetkinliklere uygunluğu ‘Finansbank’lı Başarı Modeli’ ile gözlemliyoruz. Adayların yetkinliklerini bu modele entegre ettiğimiz ölçme-değerlendirme merkezi niteliğindeki mülakat ve kişilik envanteri ile değerlendiriyor; kişiler işe başladıktan sonra ise performans değerlendirmelerini yine aynı model üzerinden yapıyoruz.”

Finansbank adaylarla bankanın web sitesi ve iş arama portallarının yanı sıra üniversite etkinlikleri, Facebook, Linkedln ve Tvvitter üzerinden iletişim kuruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu