Pazarlama Reklam

Felis’te en çok ödül hangi ajanslara gitti?

felisBu yıl sekizincisi gerçekleşen ve kapsamlı bir reklam yarışmasına dönüşen Felis Ödülleri sahiplerim buldu. ‘Medya’, ‘Yaratıcılık’ ve ‘Dijital’ kategorilerinde 2013 yılının reklam sektörüne yön veren kampanyaların ödüUendirildiği geceden en çok birincilik ödülüyle dönen ajanslar TBWA İstanbul, C-Section ve Mindshare oldu.

Sekiz yıldır gerçekleştirilen Felis Ödülleri’ne bu yıl tüm mecraları kapsayacak şekilde ‘Yaratıcılık’ kategorisinin eklenmesiyle beraber organizasyon bir reklam yarışmasına dönüştü. Yıllarca jürilerin sübjektif değerlendirmesinin söz konusu olduğu düşüncesiyle sektör yarışmalanna katılmayan Serdar Erener’in önerisi ile ‘ölçülmüş etki’yi esas alan yeni bir değerlendirme yöntemine başvurulan yanşma sonuçlandı ve geçen hafta ödüller dağıtıldı.


Felis, her ne kadar bir reklam yarışmasına dönüşse de büyük reklam ajanslarının yöneticilerinin, dahası sektörün dernek başkanlarının gecede olmaması dikkatimi çekti.

Başarı ve birincilik ödüllerinin dağıtıldığı gecede en çok birincilik ödülü alan ajans TBWA İstanbul oldu. Onu C-Section ve Mindshare takip etti.

Yıllarca Kristal Elma’ya katılmamayı tercih eden Serdar Erener’in kurucusu olduğu Alametifarika da geceden üç ödülle döndü.


Dijital mecrada dört kategoride birden ödüller tek bir işe gitti. Bu, Kompüter’in Anadolu Efes için hazırladığı Miller Music Tour 2013 işi oldu. Kompüter’in bu çalışması dijital bölüm büyük ödülünü de aldı.

Medya bölümü büyük ödülü TBWA İstanbul’un olurken, yılın reklamvereni ödülü Unilever’e, yılın dijital ajansı ödülü C-Section’a, yılın medya ajansı büyük ödülü ise Mindshare’a gitti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu