Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Evde Örgü Örerek Para Kazanmak

Evlerinde çalışarak aile ekonomilerine destek olmak isteyen hanımlar bunu bir zorunluluk olarak yaparlar. Çünkü bugünlerde hayat şartları oldukça ağır, bir evi geçindirmek ise bir o kadar meşakkatlidir. O yüzden geçinebilmek adına ya ek iş yapılma ihtiyacı doğar ya da ailede başka bireylerinde çalışarak, evin bütçesine katkıda bulunmaları gerekir.


Bu sebeple evlerde yapılan işler son zamanlarda artmış ve hanımlar tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Evde örgü işi yapan hanımlar bunu bir hobi olarak, vakit geçirmek ya da bir ihtiyaçlarını gidermek için yaparlar. Bu günlerde artık bir zorunluluk olmadan yapılan örgü işlerinden hanımlar para kazanabilmekte, aile bütçelerine katkı sağlamaktadırlar. Evde örgü işi pek çok çeşitli şekillerde olabilmektedir. Bunlardan bazıları dikiş makinesi olan hanımlara yöneliktir.

evlere orgu isi verenler

Overlok denilen, penye veya başka türde kumaşların kenar dikişlerini yaparak, bu işlerde çalışan hanımlar olduğu gibi, elde masa örtüsü, yazma kenarı, vitrin ve koltuk süsü olarak kullanılan dantel örgü örerek çalışan hanımlarda bulunur. Genelde hanımların yapmış oldukları evde örgü işi bu dantel işleridir. Aynı mahalle veya sokakta oturan komşu bayanlar, aralarında bir ekip oluşturarak organize bir şekilde çalışmakta bunu da yaygın olarak yapmaktadırlar. Evlerde yapılan işleri tabi ki büyük firmalardan alamazsınız onlar daha çok makinelerle seri olarak üretim yaptıkları için el emeğine değer vermezler.


Ama yerel ve küçük firmalar aracılığı ile bu işler hala yapılmaya devam etmektedir. Yalnızca dantelde değil, dantellerden başka, havlu kenarı, banyo lifi, elde örülmüş çoraplar, kazaklar, atkılar, şallar, eldivenler gibi el emeği gerektiren, eşyalar hale talep edilebilmekte, bunları da insanlar büyük firmalardan değil, bu yerel ve küçük işletmelerden satın alma yoluna gitmektedirler. Bu işleri zaten kendi evlerinde yapan hanımlar vardır, hele ki bazılarının son derece profesyonel bir el çabukluğu ve ustalıkla bu işleri yaptığını düşünür isek hiç zorlanmayacakları ortadadır. Evde örgü işi yapabilmenin yolu ev hanımlarının, bu işler için kendilerini arayan aracı firmaları bulmalarından ya da direk olarak bu tip ürün satışı yapan küçük işletmelere giderek başvurmalarından geçer.

Sizi tanımadıkları için isteyecekleri türden örneklerle gidip konuşmanız daha etkili olabilir. Bu sayede hem bildiğiniz, hem de sevdiğiniz bir işi yaparak, evinizin rahat ortamında güzel paralar kazanabilirsiniz. İnsanların dışarıda saatlerce çalışarak kazanmaya çalıştığı parayı, siz belki de evinizin içinde kazanacak ve en azından mutfak masraflarınızı karşılamış olacaksınız.


10 Yorum

  1. Evde orgu isi paketleme katlama gibi işler yapmak istiyorum izmirdeyim

  2. Her türlü örgü işini titizlikle ve zamanında yapaRım ankara altindag 05368417266

  3. Her türlü örgü örmekteyim.Ponponlardan güzel işler yapabilirim.Desenli örgülerde son derece becerikliyim.ayrıca pul işi de yapabilirim.Bursa da yaşamaktayım.Acil el işi aramaktayım.Tel.05352617434

  4. Dürüst ve çalışkan hanımlara örgü işi vermek istiyoruz. Örgünüze güveniyorsanız ve verilen işi zamanında teslim edeceğinize inanıyorsanız beraber çalışmak için görüşelim.

    Ödemelerimiz sipariş tesliminde ve düzenlidir. Kadın kazak, şal, bebek battaniyesi vb gibi ürünlerle çalışmalar yapmak istiyoruz. ilgileniyorsanız, aşağıdaki e-maile bulunduğunuz şehri belirterek lütfen mail atın.
    e-mail: enguzelorgu@hotmail.com

  5. herturlu orgu isini yaparlm lutfen arayln antepte yaslyorum 0342 3239417

  6. merhaba evde dikiş dikmek istiyorum iyi bir terziyim.ilginize teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu