Girişimcilik Haberleri

Elif Boyner, girişimciliğe adım attı

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in kızı Elif Boyner, girişimciliğe adım attı. Boyner, arkadaşı Melis Abacıoğlu ile ortak kurduğu Sweaters isimli uygulamayla sporla ilgilenen herkesi bir araya getirecek. Yakında test yayını başlayacak olan Sweaters, 2017 sonuna kadar 200 bin aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Boyner’in sonraki hedefi ise uygulamayı yurtdışma açmak.

Boyner Ailesi’nin üçüncü kuşak üyelerinden Elif Boyner, iş dünyasına girişimcilikle adım atmaya karar verdi. Arkadaşı Melis Abacıoğlu ile birlikte Sweaters isimli bir uygulama geliştiren Boyner, bu uygulamayla dünyaya açılmayı hedefliyor.

Amatör veya profesyonel sporculardan spor salonlarına, yeme-içme mekanlarına ve markalara kadar pek çok farklı alanı kapsayan bir uygulama olan Sweaters, tamamen tesadüf eseri ortaya çıktı. Dört yıl önce yeterince odaklı çalışamadığını düşünen Elif Boyner, bir arkadaşının önerisi üzerine düzenli spor yapmaya başladı. Böylece haftanın 5-6 günü spor yapmaya başlayan Boyner, tri-atlonlara katılacak bir noktaya geldi. Sporun hayatını değiştirdiğini söyleyen Boyner, “Çok daha odaklı çalışmaya başladım. Kendimdeki bu değişimi başkalarının da yaşamasını istedim. Diğer insanlan nasıl motive edebiliriz diye düşünürken Sweaters ortaya çıktı” diyor.

elif-boynerr

YATIRIMCI ARIYOR

Sweaters üzerinden kendi seviyenize ve ilgi alanınıza uygun spor ar-kadaşlan ve gruplar bulabiliyorsunuz. Koşacak bir arkadaş, tenis partneri arayan, halı saha veya basketbol grubunu kurmak isteyen herkesin bu uygulamadan faydalanabileceğini söyleyen Elif Boyner, “Ayrıca yeme-içme mekanlan ve spor salonlanyla anlaşmalar yapıyoruz. Sweaters üyelerine özel menüler hazırlayan mekanlar olacak. Örneğin bir spor salonu üyelerimize özel kampanyalar yapacak” diyor. Önümüzdeki hafta test yayınına başlayacak olan Sweaters için şimdiden 100 markayla anlaşma sağlanmış durumda. Ocak ayında güçlü bir lansman yapılması planlanıyor.

Sweaters, uygulamayı indirerek hizmetleri kullanmak isteyen üyelerden hiçbir ücret talep etmiyor. Gelir modeli, Sweaters üzerinden üyelere ürün ve hizmet sunmak isteyen markalarla yapılacak olan işbirliklerinden sağlanacak. Melis Abacıoğlu, uygulama üzerinde bulunabilecek spor tesisleri, yeme-içme mekanlan ve spor ürünleri satan markalarla, farklı modellerle anlaşmalar yapmayı planladıklarını söylüyor.

YURTDIŞINA AÇILACAK

2017 sonuna kadar 200 bin aktif üye hedefleyen girişimcilerin asıl hedefi bu uygulamayı yurtdışma açmak. 2017 yılı içinde uygulamanın İngiltere’den başlayarak tüm Avrupa’ya yaygınlaştırılması hedefleniyor. Kuruluş aşamasında ailelerinden destek alan ikili test aşamasının ardından projelerine yatırım almak istiyor. Melis Abacıoğlu, şu an yatırımcılarla görüşmelerin sürdüğünü söylüyor.

Spor kıyafet markası çıkarıyor

Elif Boyner, ikiz kardeşi Ayşe Boyner gibi moda işine yeni bir markayla başlangıç yapıyor. Ancak Elif Boyner’in markası yine sporla ilgili. Svveat Together isimli bir spor giyim markası çıkarmaya hazırlanan Boyner, markasını ilk aşamada VVepublic, Sportzone mağazalarında satacak. Sweatshirt, tayt, ayakkabı gibi ürünlerin olacağı markanın daha sonra internet üzerinden de satışının yapılması planlanıyor.

Bir Yorum

  1. Selam.Profili duzgun iyi bir takipcinizim.Hesabimin neden askiya alindigini anlamis degilim.Lutfen gerekli aciklamayi tapabilurmisiniz??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu