Kariyer ve İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı memur alımı gerçekleştirecek. Dışişleri Bakanlığı çalışan ihtiyacını karşılamak adına belirtilen nitelikler dahilinde kpss puanı ile uzman yardımcılarını arıyor. Başvurular için ve daha ayrıntılı bilgi için haberimizin devamını inceleyiniz.

disisleri-bakanligi-memur-alimi-yapacak

Dışişleri Bakanlığı Uzman yardımcılarını arıyor. Dışişleri Bakanlığı 05.08.2015 tarihli yapmış olduğu duyuruya göre Uzman Yardımcıları alacak. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Uzman Yardımcıları, Uzman kadrosunda sayılmak çerçevesinde, Dışişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında görev alarak yurt dışı tayinine tabi tutulmayan memurlardır. Alınacak olan personeller düzenlenen sınav ile belirlenecektir. Düzenlenecek sınava toplmda 150 kişi alınırken, farklı bölümlerden mezun olmuş 15 memur seçilerek kadroya dahil edilecektir. Başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar 05 Eylül 2015 tarihinde sınava gireceklerdir.Sınava başvuruda bulunmak için alt kısımdaki şartlara uygun adaylar alınacaktır.

SINAVA KATILIM ŞARTLARI:

– Sınav tarihinden itibaren hesaplanarak, Henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,


–  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

– Yurtiçindeki veya Yurt dışındaki üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun olan adaylar ( yutr dışı mezunları için diploma denkliği şartı ile ),

– İngilizce, Almanca veya Fıransızca dillerinin bildiğini gösterir belge,

– 2014 ve 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak,

Şartları ile toplamda 15 Uzman yardımcısı alınacaktır. Alınacak olan Uzman yardımcıları hakkında ayrıntılı bilgiye ve hangi fakültelerden mezunluk arandığının gösterir tabloya ilanın tam metin kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvuru belgeleri ile birlikte, 10 Ağustos 2015 ve 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında en geç 18:00’a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır

Başvuru Sırasında İstenilecek Belgeler:

– KPSS Sonuç Beyanı,

– T.C. Kimlik Numarası

– Diploma veya Mezuniyet belgesi,

– İlanda yer alan bölümlerin mezunu olmamakla birlikte, bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %70’ine sahip olan diğer bölümlerden mezun olan aday adayları, eğitim programının uygunluğunun tespiti amacıyla, transkript örneklerini de başvuruları çerçevesinde Bakanlığa elektronik ortamda ileteceklerdir.


– Yabancı dil yeterliliğie ilişkin YÖK tarafından onaylı sonuç belgesi

İlanın Tam Metni için Buraya Tıklayınız. Ayrıca ilanın tam metnini inceleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu