Ekonomi - Borsa - Hisse Senedi

Çorlu’da satılık daire almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Çorlu, yaklaşık olarak 253 bin nüfusuyla Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olarak dikkat çekiyor.


İstanbul’da yer alan sanayi tesislerinin son yıllarda şehir merkezinin dışına taşınmasıyla birlikte hızla göç alan ve gelişmeye devam eden Çorlu’da yeni projeler artıyor. Son yıllarda yatırım projelerinin artış gösterdiği ilçe gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için pek çok fırsat sunuyor. Sanayisiyle ön plana çıkan Çorlu ilçesi havalimanına sahip olması ve İstanbul gibi bir metropole yakınlığıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor. Emlak piyasası için önemli bir yere sahip olan Çorlu, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin incelemesi gereken bölgeler arasında geliyor. Peki, Tekirdağ ilinin sanayi açısından en önemli ilçelerinden Çorlu’da satılık daire almadan önce nelere dikkat edilmeli?  Çorlu’da son bir yılda satılık daire fiyatları ne kadar arttı? Çorlu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Çorlu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

corlu satılık ev

Çorlu’da satılık daire almadan öne dikkat edilmesi gerekenler:

  • Bütçenizi belirleyin
  • Satılık daire fiyatıyla ve piyasa değerini kıyaslayın
  • Satın almak istediğiniz evde aracı olup, olmadığını araştırın
  • Konutun krediye uygunluk koşullarını araştırın
  • Dairenin üzerinde ipotek ya da haciz kaydı olup, olmadığını sorun
  • Evde kiracı varsa kira sözleşmesi şartlarını değerlendirin

Çorlu satılık daire fiyatları ne kadar?

Çorlu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için Çorlu satılık daire fiyatları önemli konuların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çorlu satılık ev fiyatı minimum 125 bin 982 TL, maksimum 209 bin 970 TL arasında değişiyor.

Çorlu’da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.59 arttı!


Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çorlu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.59 artış gösterdi. İlçede ortalama satılık konut metrekare fiyatları ise 1.680TL olarak belirtiliyor.

Tekirdağ ve Çorlu’da konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl

Çorlu satılık evler ve kiralık daireler en çok aranan konu başlıkları arasında yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çorlu’da kira fiyatı ortalama 100 metrekare için; 563 TLile 938 TL arasında değişiyor.Kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi Tekirdağ’ ve Çorlu ilçesinde19 yıl olarak hesaplanıyor.

Çorlu konut projeleri dikkat çekiyor!

Çorlu ilçesinde son yıllarda artış gösteren markalı konut projelerinde bahçe, sauna, yürüyüş parkurları, tenis kortu, voleybol-basketbol sahası, çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılara yer verilmesi bölgeye olan ilgiyi taze tutuyor. Siz de Çorlu’da konut sahibi olmak istiyorsanız Çorlu satılık daireler için tıklayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu