Pazarlama Reklam

Çelik ve Çeliknazda Kenan Doğulu-Beren Saat İkilisine Katılacak

Arçelik, Kenan Doğulu-Beren Saat İkilisinin yer aldığı reklamla &rC&” pazarlama dünyasında bomba etkisi yarattı. Firma eski göz ağrıları Çelik ve Çeliknaz1! da bu kampanyayla buluşturmaya hazırlanıyor…

Arçelik, Kenan Doğulu-Beren Saat

KAÇ tane 60 yılı deviren markamız var ki? Sırf bu bile Arçelik’in başarı hikayesiyle gururlanmamıza yetiyor. “Peki, nedir bu işin sırrı?” sorusuna ise yaptıkları reklam filmiyle yanıtı da kısa süre önce Arçelik kendisi verdi: “Yıllardır işini çok severek yapmak…”


Son günlerin en çok konuşulan Arçelik reklamının mesajı bu kadar net. “Ne yaparsan aşk ile yap” demiş ve bu mesajı vermek için de hem birbirine hem de işlerine aşık en popüler çifti seçmeyi tercih ederek, güzel bir iş yapmışlar.

Beren Saat ve Kenan Doğulu’nun mükemmel bir tercih olduğuna şüphemiz yok. İki ismin Arçelik markasıyla uyumu ve örtüşmesinin yanı sıra çiftin hikayeyle uygunluğuna da diyeceğimiz yok. Tabii çiftin reklam filmi için 5 milyon dolar aldığı fısıltıları filmin mesajını biraz gölgeledi; ancak ünlü reklam yüzü kullanan her markanın ister istemez bu akıbeti yaşadığını zaten biliyoruz. Ama asıl merak ettiğimiz, herkesin gözde çifti olarak adlandırılan bu ikilinin gönlümüzde ayrı bir yere sahip olan Çelik ve Çelik-naz’ın pabucunu dama atıp atmadığı oldu.

“İŞİN PR DEĞERİ YÜKSEK OLDU”

Bu soruya yorum yapmak yerine, direkt olarak işin sahibi, Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük’e başvurduk. Karabük, bu son reklam filminin uzun yıllardır sürdürülen marka stratejisinin bir devamı niteliğinde olduğunu belirterek içimize su serpti. Üstelik 2012’de Çelik’in Çeliknaz ile evliliğiyle beraber aşk temasının marka dünyasına girdiğini hatırlatan Karabük, “60’ıncı yıl vesilesiyle de bu mesajı herkesin sahipleneceği daha genel bir kavramla yola devam ediyoruz” diye de ekliyor. “Arçelik dünyasının ana karakterleri olan Çelik ve Çeliknaz, her zaman hayatımızda var olacak ve bu kampanyada da ilerleyen günlerde farklı şekillerde yine karşımıza çıkacak” müjdesini de veren Karabük, sonuçlardan da bir hayli memnun…


Kampanyanın yayma girdiği ilk günden itibaren çok büyük ilgiyle karşılandığını belirten Karabük, televizyon ekranlarından tüm Türkiye’ye seslenirken, sosyal medyada da 10 milyondan fazla kişiye birebir ulaştıklarını da vurguluyor. Kenan Doğulu ve Beren Saat’in ilk defa birlikte kamera karşısına çıktıkları bir reklam olması itibariyle de filmin ilgi topladığını hatırlatan Karabük, “Haber değeri yüksek bir çalışma oldu; işin PR değerinden de memnunuz. #Aşkileyap hashtag’ini birçok sosyal medya kullanıcısı sahiplendi, insanların hayatında bir reklamın ötesinde bir yaşam felsefesi olarak yerini buldu, çok keyifli mesajlar aldık” diye sözlerini sürdürüyor.

Biz de eklemeden geçmeyelim, Arçelik’in 60’ıncı yıl kutlamaları için bu henüz bir başlangıç. 60’ıncı yıla özel, ‘Ne yaparsan yap, aşk ile yap’ mesajıyla farklı projelerin yakın zamanda tüketicilerle buluşacağını açıklayan Karabük, Kenan, Beren ve Çelik ile Çeliknaz hayranlarını sevindirecek sürprizleri olduğunu söylüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu