Pazarlama Reklam

BP, Mustafa Sandal İle Yapılan Reklamların Faydasını Gördü

BP Türkiye, lokal ve agresif işler peşinde

BP, 2013 yılını Mustafa Sandal’ın merkezde olduğu pazarlama çalışmalarıyla geçirdi. Reklamların yanında konserler ve farklı etkinliklerde de Sandal’la beraber hareket eden BP Türkiye’nin satış ve farkındalık anlamında başarısı globalde de fark edildi.

bp ile mustafa sandal

BP Türkiye, uzun bir aradan sonra ilk defa 2013 te lokal ve ünlü bir isimle gerçekleştirdiği bir kampanyayla tüketicisinin karşısına çıktı. Bilinen, sevilen ve sempati kazanmış bir sanatçı olması nedeniyle Mustafa Sandal ile çalışan marka, yıl içinde üç reklam filminin yanında konserler ve farklı etkinliklerde de sanatçıyla birlikte hareket etti. Bu kampanyanın faydasını da gördü.
Kampanyanın satışlar ve marka bilinirliliğine olumlu yansıması olduğunu söyleyen BP Türkiye Pazarlama Müdürü Deniz Giiloğlu, hedeflerin üzerinde büyüme gerçekleştirdiklerini ifade ediyor, i îem reklamı yapılan ürünün toplamda ağırlığının arttığını hem de BP Club Card üye sayısında ciddi bir artış yakaladıklarını belirten, Güloğlu, sürekli olarak gerçekleştirdikleri bayi memnuniyet anketinde ise en yüksek seviyeye ulaşıldığını söylüyor.

Güloğlu’nun verdiği bilgilere göre, global BP dünyasında da bu lokal işin başarısı görüldü ve yaz aylarında Türkiye ofisinin reklam bütçesinde artış yapıldı. Bu kampanyalarda kullanılan mesaj ve söylemlerin birkaç ülkede daha kullanılacağı bilgisini veren Güloğlu, Türkiye BP olarak lokalleşmenin dozunu artıracaklarına da vurgu yapıyor.

Sektörde müşteriye dokunan şirketlerin öne çıkacağı bu dönemde daha lokal ve agresif işler yapmanın peşinde olduklarını belirten Güloğlu, 2014’te de Mustafa Sandalla çalışmayı sürdüreceklerini söylüyor. 2013’te televizyon mecrasına ağırlık verdiklerini, 2014’te ise dijitale ağırlık verileceğini anlatan Güloğlu, “Etkinlikler gündemimizde olacak. İşbirliğini sahaya taşıyan işler yapacağız” diye konuşuyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu