Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Pizza Markaları

Domino’s Pizza, Littie Caesars, Sbarro, Pizza Pizza, Tadım Pizza, Sarpino’s Pizzeria, Dr. Pizza, Panino Pizza, Pizza House, Pizza Tomato ve Papa John’s Pizza… Pizza pazarının öncü markaları franchising sistemiyle yeni şubeler açıyor. İşte yatırım şartları…

Pizza Bayiliği Veren Firmalar

YAKLAŞIK 20 yıl önce pizza Türkiye mutfak kültürüne yavaş yavaş girerken, orta üst gelir grubuna yönelik bir ürün olarak görülürdü. Pizza yapan yerler azdı, olanlar da o günün koşullarına göre pahalı idi. Bu nedenle pizza ‘özel günlerin, özel yemeği’ olarak kabul edilirdi. Ancak yerli ve yabancı pizzacıların çabaları yoğun bu durumu tamamen değiştirdi. Pazarın öncü firmaları Türkiye’ye pizzayı sevdirmeyi başardı.

Pizzabulls
Pizza Bayilik

Sektörün bu başarısını üç nedene bağlamak mümkün: Türk damak tadına uygıın pizza seçenekleri, hızlı sen’is ve ekonomik menüler. Pizzaya talep arttıkça şirketler adeta restoran açma yarışına girdiler. Hedef kitle büyüdükçe yeni ve büyük ölçekli üretim tesisleri kuruldu. Artık pizza her kesimden insana hitap ediyor. Pazarda B, C, hatta D gelir grubundaki tüketiciye hitap eden ürünler var. Sektör temsilcilerine göre, pizza “halkın yemeği” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tıpkı ABD ‘de olduğu gibi bizde de pizzanın böylesi bir noktaya gelmesine çok az kaklı diyebiliriz.

Pizza pazarındaki yüksek büyüme potansiyeli bu alana yatırım yapacak girişimcilere de cazip iş fırsatları yaratıyor. İşte bu gerçekten yola çıkarak bu alana yatırım planı yapan girişimciler için pizza pazarını inceledik. 2014’te büyüme planlan yapan şirketlerle görüştük. Hangi şirket nerelerde restoran açacak? AVM ya da caddelerde bir pizza restoranı açmanın maliyeti ne kadar? Ünlü pizza zincirlerinden franchise almak için şartlar nelerdir? Hepsini yatırımcılar için araştırdık.

Bayilik veren firmaların ayrıntıları

Panino Pizza Franchise Şartları

Sbarro, AVM’lerdeki En Büyük Pizza Zinciri

Tadım Pizza franchise giriş bedeli 12 bin 500 dolar

Pizza Pizzanın franchise giriş bedeli 20 bin dolar

Sarpino’s Pizzeria Restoranı Açmak

Dr. Pizza Bayilik Bilgileri

Pizza House Restoranı Açmak

Pizza Tomato, 2014’te franchising sistemiyle 12 şube açacak

Papa John’s Pizza Bayiliği

Little Caesars 35 yeni franchise şube açmayı hedefliyor

Pizzabulls Franchise Veriyor

La Pizza Şubesi Açmak

Domino’s Pizza Şubesi Açmak

Pizzarium Franchise Şartları

Pizza Time Bayilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu