Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Pideciler

Pideci Bayiliği Veren Firmalar

Ünlü pideciler frarıchise veriyor. Geleneksel yöntemlerle ürettikleri lezzetli pideleri franchise altyapısı kurarak geniş kitlelere ulaştırmak için hazırlık yapıyorlar. Cadde restoranı açan da var, fast-food sistemi kuran da…

GELENEKSEL mutfağımızın birçok ürünü fast-food zincirlerine dönüşüyor. Lahmacun, köfte, çiğköfte bunlardan ilk akla gelenler. Şimdi de pideciler aynı gelişim süresini yaşıyorlar. Samsun ’un meşhur pidesiyle müthiş bir büyüme hızı yakalayan Sampi bu işin öncüsü konumunda. Firmanın bu başarısının izinde yürüyen birçok ünlü pideci şu sıralar Türkiye genelinde yeni şubeler açma yarışına girdi. Aralarında ilk kez franchise verenler dikkat çekiyor. Bu arada Samsun, Trabzon, Ankara ve İzmir’de faaliyet gösteren, ünlü ancak şimdiye kadar bulundukları yerlerin dışına çıkmamış yerel markalardan ulusal pazara çıkmaya hazırlananlar da var.

pide

Girişim uzmanlarına göre, pidenin fast-food ürünü olarak birçok avantajı var. Örneğin, hamur işi olduğu için maliyeti düşük, içinin malzemesi kolayca değişip sınırsız çeşit yaratılabiliyor, kişiye özel ve taze pişirilip servis edilebiliyor, paket servise uygun ve dondurulup yeniden ısıtılabiliyor.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra pidenin yayılması konusundaki tek engel olarak iyi usta bulma sorunu gösteriliyor, ttalyanlara sorsanız, onlar da “gerçek pizzanın ancak falanca ustanın lokantasında yenilebileceğini, gerisinin kötü taklitlerden ibaret olduğunu” söylerler. Oysa, dünya pizzayı seri imalattan yiyor ve seviyor. Özetle pidenin yurtiçi ve yurtdışında da büyümü potansiyeli var. Biz de bu gerçekten yola çıkarak henüz emekleme aşamasında olan bu pide pazarını mercek altına aldık. İşte franchising sistemiyle büyüme planlan yapan şirketlerin hedefleri…

1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa

3 Yorum

  1. Çok başarılı bir yazı olmuş fakat franchise işine girmek isteyenlerin biraz dikkatli olması gerekiyor. Bu sektör de her ne kadar büyük firmalar olsada, bazı küçük işletmeler de bayilik verme ve para kazanma adına franchise işine giriyor fakat tanıtım ve reklam desteği konusunda uzman olmadıkları için kısa sürede kendileri de, siz de sıkıntıya düşebiliyorsunuz. Bu iş de zarar etmemek için bayilik almak istediğiniz firmayı iyice bir araştırmanız faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu